Anasayfa Haber Nokia’nın Yarı Akıllı Saati Steel HR Ön Siparişte

Nokia’nın Yarı Akıllı Saati Steel HR Ön Siparişte

Withings tarafından geliştirilen Steel HR modeli, Nokia markası altında satılacak.

Yaklaşık 1 sene kadar önce piyasaya çıkan Withings Steel HR, kullanıcılara klasik analog saat içerisinde akıllı saat/bileklik özelliklerini sunmasıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Kalp hızını ölçen bir algılayıcıya sahip olan saat, adını da bu özelliğinden alıyordu (Heart Rate).

Android akıllı telefonlarıyla yeniden telefon piyasasına giriş yapan Nokia, akıllı saat dünyasından uzak kalmamak için Steel HR saatini kendi markası altında satmaya hazırlanıyor. Ön siparişe açılan Nokia Steel HR, 180 dolarlık fiyat etiketine sahip. Ürünler Aralık başında dağıtılmaya başlanacak.

Steel HR standart, mekanik bir saat üzerinde yer alan dijital ekran aracılığıyla kullanıcılara kalp atışı, adım sayısı ve yakılan kalori gibi bilgileri sunuyor. Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonlara bağlanabilen cihaz, böylece bildirimlerin de saat ekranına yansımasını sağlıyor.

Nokia Steel HR 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor. Normal kullanımda tek şarj ile 25 gün kullanılabilen ürün, yoğun kullanımda ise 5 günlük bir batarya ömrü vadediyor. Güç koruma modu devreye alındığında ise ekstra 20 gün daha kullanılabildiği belirtiliyor.