Google Asistan, Telefon Sorunlarına Çözüm Üretebilir

In Haber, Mobil by Ruşen GöbelLeave a Comment

Google Asistan’ın Android 8.1 sürümünde telefonun sorunlarına çözüm bulmaya çalıştığı gözlemlendi.

Android geliştiricisi bir kişi, Android 8.1’i Google Pixel 2 akıllı telefonda test ederken Asistan ile ilgili henüz duyurulmamış bir özellikle karşılaştı. Asistan’a öylesine “Neden telefonumun şarjı bu kadar çabuk bitiyor?” diye soran geliştirici, uygulamanın sorunu çözmeye yönelik bir dizi hamlesiyle karşılaştı.

Öncelikli olarak sorun gidericinin başlatıldığını bildiren Google Pixel 2, beraberinde bazı şeyleri gözden geçirmek için izin istedi. İzinlerin verilmesiyle beraber telefonun bataryasının sağlığını kontrol eden Asistan, hemen ardından fazla güç tüketen uygulama olup olmadığını kontrol etti.

Çözüm bulamayan asistan, birkaç soru sorarak sorunu daha iyi anlamaya çalıştı. Herhangi bir çözüm bulamayınca da kullanıcının Google’ın müşteri hizmetlerine bağlanmayı isteyip istemediğini sordu.

Google Asistan’ın bu özelliğe ne zaman kavuşacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Asistan’ın hiçbir yerde bahsedilmemiş, şans eseri ortaya çıkmış olan bu özelliğinin tüm Android akıllı telefonlara ulaşacağını ümit ediyoruz.