Soma İçin Yeni Güncelleme Geliyor

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Soma, yeni güncellemeyle beraber yaratıkların etkisiz hale geldiği güvenli mod seçeneği sunacak.

Amnesia serisinin yapımcısı Frictional Games, 2015’te piyasaya sürdüğü Soma isimli oyunla büyük ses getirmişti. Bilim kurgu – gerilim oyunu olan Soma, hayli etkileyici bir atmosfere sahipti.

Bu gerilimli atmosfer mekan tasarımları, sesler, yaratıklar ve diyaloglar sayesinde sağlanıyor. Fakat yaratıkların sebep olduğu fazla stresten rahatsız olan bazı oyuncular, yaratıkları etkisiz hale getiren Wuss Mode adındaki bir modu kullanıyor. Steam Workshop’ta Soma’nın en çok indirilen modu olan Wuss Mode, yapımcıların da dikkatini çekti.

Frictional Games’in sağlamak istediği atmosfere ters düşen bu mod, yoğun ilgi sebebiyle Soma’ya “Safe Mode” olarak entegre ediliyor. 1 Aralık’ta gelecek olan güncellemeyle beraber oyuncular Safe Mode’da oynayarak daha az gerilebilecekler.

Soma’daki yaratıkların kimi sese duyarlıyken, kimisi ise göz göze gelmeyle kovalamaya başlıyor. Oyunun aslında küçük bir kısmını kapsayan yaratık kovalamacaları, gerilim atmosferini zirveye ulaştırıyor. Eğer bu tip yaratıklardan fazla korkmuyorsanız, oyunu normal modda oynamanızı tavsiye ederiz.