PUBG Mobil Cihazlara Geliyor

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

PUBG mobil sürümünün geliştirilmesinde büyük ilerleme kaydedildi.

Beta sürecinin devam etmesine rağmen 21 milyon satış adedine ulaşan PlayerUnknown’s Battlegrounds, günümüzün en popüler bilgisayar oyunları arasında yer alıyor. Bu popülerliği, oyunun benzerlerinin çıkmasına da sebep oluyor. Hatta Fortnite isimli oyuna ücretsiz olarak eklenen Battle Royale modu, PUBG’ye fazlasıyla benzediği için PUBG yetkilileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Tencent ile anlaşma sağlayan PUBG Corporation, oyunun Çin’in kültürüne ve kurallarına ters düşen kısımlarının törpülenerek Çin’de piyasaya çıkaracağını geçtiğimiz hafta duyurdu. Tencent da bugün Çin için hazırlanan özelleştirilmiş sürümün, mobil cihazlara port edildiğinin haberini verdi. Hatta bu proje üzerinde büyük yol katettiklerini de ekledi.

Her ne kadar Tencent PUBG’nin Çin pazarına girişiyle ilgileniyor olsa da mobil sürümün Çin ile sınırlı kalmayacağı tahmin ediliyor. Yine de ilk olarak Çin’de yayınlanacağı kesinlik kazanmış.

PUBG’yi baz alarak hazırlanan çok sayıda Çin oyunu, mobil uygulama mağazalarında yer alıyor. PUBG Corporation ise Tencent işbirliği ile Çin’de hem mobil, hem de masaüstü cihazlarda yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. Mobil sürümün ne zaman hazır olacağı henüz bilinmiyor.