Spotify Lyrics İle Şarkı Sözlerini Anında Görün

In Haber by Muhsin BayramLeave a Comment

Spotify üzerinden dinlediğiniz şarkıların sözlerini yeni bir pencerede anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Hala anlayamadığımız bir sebepten dolayı Spotify, masaüstü uygulamasında dahili bir şarkı sözü fonksiyonu eklememe konusunda ısrar ediyor. Bu durumda çoğu dinleyicinin şarkı keşifleri sırasında internet tarayıcılarının bir sekmesinde sürekli bir şarkı sözü sitesini açık bırakmasına neden oluyor.

Neyse ki bu durumdan sıkılmış olan bir programcı ufak bir program geliştirerek derdimize çare oldu. Bu adresten en güncel sürümünü indirebileceğiniz Spotify Lyrics programı sadece tekil bir .exe dosyasından oluşuyor. Bu .exe dosyasını çalıştırdıktan sonra Spotify masaüstü uygulamasında istediğiniz şarkıyı açabilir ve açtığınız şarkının sözlerini Spotify Lyrics penceresinde anında görebilirsiniz.

Ek olarak programda yer alan Synced Lyrics özelliğini etkinleştirerek, çalan şarkıda o anda söylenen sözlerin programda vurgulanmasını sağlayabilirsiniz.

Spotify Lyrics şarkı sözlerini Musixmatch, Genius, Songmeanings gibi birçok şarkı sözü sitesinden alıyor. Bu nedenle eğer gördüğünüz bir şarkı sözünün yanlış veya eksik olduğunu düşünüyorsanız Change Lyrics butonuna tıklayarak aynı şarkı sözünü alternatif bir kaynaktan alabilirsiniz.