Total War: ARENA Geliştirici Günlükleri 6 Yayınlandı

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Yeni videoda oyundaki savaşçı birimlerin nasıl tasarlandığı ve farklı özellikleri anlatılıyor.

Total War ARENA Geliştirici Günlükleri’nin yeni bölümünde sunucu Luke Kneller, oyunun baş tasarımcılarından Jan van der Crabben ve medya iletişim uzmanı Joshua Williams ile farklı savaş birimlerinin tarihçelerini ve oyunda nasıl özgün hareket ettiklerini masaya yatırıyor.

Total War ARENA’da yer alan her milletin kendine özgü ve o dönemde kullandıkları savaş taktikleriyle birebir örtüşen savaş stilleri olsa da aslında oyuncuların kendilerine has taktikler geliştirmek için kullanacakları en önemli unsurlar, oyundaki kumandanlar ve savaş birimleri.

Örneğin, Germen süvarilerinin diğer atlı birimlerle kıyaslandığında çok daha iyi izciler olduklarını, oraklı piyadelerin kullandığı kavisli kılıçların Romalıların kalkanlarını kolayca delip geçebileceğini ya da iyi atılmış bir sapan mermisinin 44’lük Magnum tabanca etkisine sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Creative Assembly ekibinin sunduğu videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Videonun sağ alt kısmındaki seçenekler butonundan Türkçe altyazıları açmayı unutmayın.

Total War: ARENA’yla ilgili en güncel bilgileri almak için https://totalwararena.net/ adresine gidebilirsiniz.