HTC Vive Focus, Ön Siparişe Çıkıyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

HTC’nin tek başına kullanılabilen yeni VR gözlüğü, Çin’de ön siparişe açılıyor.

PC için hazırlanan VR donanımlarının fiyatlarının yüksek olmasının yanı sıra, gereken ek aparatların kurulumu da pek çok kullanıcının bu teknolojiden uzak durmasına sebep olabiliyor. HTC’nin bu durumun üstesinden gelmek için ek aparata ihtiyaç duymayan bir VR gözlük geliştirdiğini geçtiğimiz haftalarda haber vermiştik.

Geliştirme sürecinin sonuna gelen HTC, Vive Focus’un ön siparişlerini almaya başlayacak. İlk olarak Çin’de satılacak olan ürün, Türkiye saatiyle yarın akşam (12 Aralık) saat 19:00’da itibaren ön siparişle satın alınabilecek. Ürünlerin teslimatlarının 2018 Ocak’ın ilk günlerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

3K çözünürlüklü 75 Hz AMOLED ekranı bulunan Vive Focus, 110 derecelik bir görüş açısı sağlıyor. Snapdragon 835 işlemcisi kullanan Vive Focus, 6 yönlü hareket algılayıcısı sayesinde ek aparatlara ihtiyaç duymaksızın kendi konumunu algılayabiliyor.

PC’ye veya telefona bağlanmaya ihtiyaç duymadan VR tecrübesi sağlayabilen Focus, yaklaşık 2.320 TL fiyat etiketine sahip. Mavi renk seçeneği ise Vive Focus’un fiyatını 2.493 TL’ye yükseltiyor. Beraberinde Bluetooth kontrol cihazıyla gelen ürünün Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.