Radeon Software Adrenalin Edition Güncellemesi Çıktı

In Bülten, Haber by Recep BaltaşLeave a Comment

AMD, ekran kartı sürücüleri için büyük güncellemeler barındıran Radeon Software Adrenalin Edition’ı kullanıcılara sundu.

AMD’nin en son sürücü güncellemesi, Radeon hayranlarına oyun deneyimlerinde daha geniş kontroller sunuyor ve oyuncuları dünyadaki diğer oyuncularla bağlayacak birçok yeni özelliği de beraberinde getiriyor.

  • Tamamen yeni Radeon Overlay, oyunculara GPU performansını takip etme, oyunlarını kendi benzersiz özellikleriyle ayarlama ve oyundan ayrılmadan diğer oyuncularla iletişime geçebilme gibi özellikler sağlayan, kesintisiz bir oyun içi kullanıcı ara yüzü. Radeon Overlay, Radeon ReLive, Performans Takibi, Radeon ChillFrame Rate Target Control (FRTC),Radeon FreeSync ve renk ayarlarına tek tıkla erişim sağlıyor.
  • Türünün ilk örneği AMD Link mobil uygulaması, masaüstü PC’nizdeki Radeon Software için güçlü bir tamamlayıcı ve kullanışlı bir ikinci ekran görevini görüyor. AMD Link ara yüzü Radeon ReLive ile yayın ve tekrar, GPU ve PC performans takibi, AMD Haber Kaynağı ve yeni sürücü güncellemeleri için bildirimler sağlıyor. AMD Link bugünden itibaren iOS ve Android kullanıcıları için indirilebilir durumda.

Radeon Software Adrenalin Edition ile AMD, Radeon Software Core Technologies için de genişletilmiş performans ve iyileştirmeler sunuyor:

  • Radeon ReLive: Ek özellikler içinde oyuncuların Facebook, Twitch, Mixer, YouTube, Weibo ve benzeri hizmetler üzerinden yaptıkları yayınlarda, topluluklarıyla iletişime geçmeleri için oyuncuları güçlendiren sohbet entegrasyonu bulunuyor.
  • Radeon Chill artık DirectX 9, 10, 11 ve 12’ye ek olarak Vulkan API’sine sahip oyunları da destekliyor, böylece öncekinden daha sessiz, serin ve hızlı oyunlar daha erişilebilir hale geliyor.
  • Radeon WattMan: AMD’nin güç yönetim teknolojisi için sunulan özel profiller artık kaydedilebiliyor, istendiği zaman tekrar yüklenebiliyor ve Radeon kullanıcı topluluğu ile paylaşılabiliyor.
  • Gelişmiş uyumluluk ve daha geniş bir görüş açısı ile Enhanced Sync, desteğini Vulkan API tabanlı oyunlar, Radeon GCN tabanlı ürünler, hibrit grafik, Çoklu GPU ve AMD’nin Eyefinity Teknolojisi ile genişleterek, daha gerçekçi bir oyun deneyimi sağlıyor.

Halihazırda rakibinde olmayan birçok özelliği kullanıcılara sunan AMD, bu yeni güncelleme ile birlikte çıtayı bir adım daha yükseltiyor. Özellikle de oyun içi OSD menüsü ve cep telefonu ile izleme gibi özellikler takdire şayan. Firmanın artık bu başarılı sürücüyü güçlü GPU’lar ile buluşturması sonrasında ekran kartı piyasasında pastadan büyük bir pay alması işten bile değil.

Sürücüyü indirmek için: AMD Destek Sayfası.

AMD sayfası güncellenmekte olduğu için hata alıyorsanız bu bağlantıdan Windows 10 64 Bit sürücüsünü indirebilirsiniz:

Win10-64Bit-Radeon-Software-Adrenalin-Edition-17.12.1-Dec4