AMD Link ile Telefondan FPS Takibi

In Mobil, Video by Recep Baltaş2 Comments

AMD’nin yeni Radeon Adrenalin Edition güncellemesi ile ekran kartınızın verilerine cep telefonunuz ile ulaşıp FPS takibi yapabiliyorsunuz.

Radeon Software Adrenalin Edition, oyuncuların GPU performansını oyundan ayrılmadan takip edebilmeleri, oynanışı kendi benzersiz özelliklerine göre ayarlayabilmeleri ve arkadaşlarıyla bağlı kalabilmeleri için tasarlanmış bir kullanıcı ara yüzü olan yeni Radeon Overlay ile birlikte geliyor. Overlay sayesinde ekran kartı ve PC verilerini oyunu oynarken tıpkı MSI Afterburner’da olduğu gibi takip edebiliyorsunuz.

Radeon Adrenalin ile birlikte AMD, milyonlarca iOS ve Android kullanıcısı için sunulan AMD Link mobil uygulamasını da ortaya çıkarıyor. Radeon masaüstü yazılımı için güçlü bir tamamlayıcı olan AMD Link, GPU performansı ve PC sistem bilgisini takip etmek amacıyla “ikinci ekran” görevi görüyor. Bununla birlikte AMD Link sayesinde oyuncular, en muhteşem oyun anlarını kolayca paylaşabiliyor ve AMD’den son haberlere ulaşabiliyor.

Radeon Overlay: Kesintisiz Oyun İçi Ara yüz

Radeon Overlay, oyunculara oyundan ayrılmadan oyun deneyimlerini ince ayarlama, oynanışları takip, kayıt ve paylaşma imkanı sunuyor. Radeon Overlay, Radeon ReLive, Performans Takibi, Radeon ChillFrame Rate Target Control (FRTC), Radeon FreeSync ve renk ayarlarına tek tıkla erişim sunuyor.

AMD Link Mobil Uygulaması

Akıllı telefon veya tabletiniz için Android ve iOS platformlarında mevcut olan AMD Link mobil uygulaması, masaüstünüzdeki Radeon Software için güçlü bir tamamlayıcı görevi görüyor. AMD Link ara yüzü, Radeon ReLive ile yayın ve tekrar özelliği, GPU ve PC performans takibi, FPS takibi, AMD haber kaynağı ve yeni sürücüler için bildirimlerle oyununuz için yeni ve değerli bir araç.

AMD, bu son güncelleme ile birlikte ekran kartı sürücüsü konusunda kullanıcıların beklentilerini karşılamanın da ötesine geçti. AMD Link, QR kod kullanımı ile kolayca PC’ye bağlanıp istenilen verileri anında iletebiliyor ve kullanıcıya sistemi üzerinde tam kontrol sunuyor. Buna ek olarak telefondan kayıt başlatabilme de takdire şayan. Adrenalin güncellemesi şüphesiz firmanın ekran kartı bölümünde Crimson’a geçiş sonrası yaptığı en büyük yenilik.

Genişletilmiş Performans ve Optimizasyon

  • Radeon ReLive: En iyi oyun anlarının heyecanını tekrar yaşamak, artık yeni eklenen özelliklerle daha da kolay. Sohbet entegrasyonu özelliği, oyuncuların Facebook, Twitch, Mixer, YouTube, Weibo ve benzer platformlardan yayın yaparken, topluluklarıyla iletişimde kalmalarını sağlıyor
  • Radeon Chill: Radeon Software Adrenalin Edition ile Radeon Chill, DirectX 9, 10, 11, ve 12’ye ek olarak Vulkan API’si tabanlı oyunları da destekliyor. Sessiz, serin ve hızlı oyun artık daha erişilebilir.
  • Radeon WattManAMD’nin güç yönetim teknolojisi olan Radeon WattMan, oyunculara özel GPU profillerini PC’lerine kaydetme ve sonrasında tekrar erişebilme imkanı tanıyor. Radeon Software Adrenalin Edition ile özel profiller kaydedilebiliyor, sonradan yüklenebiliyor veya Radeon kullanıcı topluluğu ile paylaşılabiliyor.
  • Enhanced Sync: Gelişmiş uyumluluk ve daha geniş bir görüş açısı ile Enhanced Sync, desteğini Vulkan API tabanlı oyunlar, Radeon GCN mimarisi tabanlı ürünler, çoklu GPU’lar ve AMD Eyefinity Teknolojisi ile genişleterek, daha gerçekçi bir oyun deneyimi sağlıyor.

İndirin: Radeon Software Adrenalin Edition’ı buradan indirebilirsiniz.