Sony Yeni Telefonunu CES 2018’de Tanıtacak

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Sony’nin amiral gemisi akıllı telefonunda Snapdragon 845 kullanılacağı tahmin ediliyor.

Başlamasına günler kala markaların CES 2018 planları birer birer ortaya çıkıyor. Kimi markalar yapacakları duyuruları bildirirken, kimisinden de bir şekilde sızdırılıyor. Sony’nin de planları “sızdırılanlar” arasında.

Söylentiye göre Sony, CES 2018’de yeni amiral gemisi akıllı telefonunun duyurusunu gerçekleştirecek. H8266 kodlu cihazın 5,48 inçlik Full HD ekrana sahip olacağı söyleniyor. 5,48 inçlik ekran, bir bakıma Sony’nin 18:9’luk ekran oranına geçiş yapmayacağı anlamına da geliyor.

Sony’nin CES 2018’de tanıtacağı yeni modelinde Snapdragon 845 ve 6 GB RAM bulunacağı söyleniyor. Bu söylentinin doğruluğu ise tartışılır. Zira başka bir söylentiye göre Snapdragon 845, yapılan bir anlaşmayla ilk olarak Samsung’un bir amiral gemisi modelinde kullanılacak. Dedikoduların hangisinin doğru olduğunu kısa bir süre içinde göreceğiz.

Sony’nin yeni modelinde 128 GB hafızaya da sahip olabileceği konuşuluyor. Cihazın bataryasının 3.210 mAh olacağı tahmin edilirken, Sony’nin ekran/çerçeve oranına da el atması bekleniyor. Son dönemde trend haline gelen dar çerçeveli akıllı telefonlar, şirketi tasarım alanında bir değişikliğe itebilir.