Anasayfa Haber Bülten Samsung İlk Thunderbolt 3 QLED Kavisli Monitörünü CES 2018’de Tanıtacak

Samsung İlk Thunderbolt 3 QLED Kavisli Monitörünü CES 2018’de Tanıtacak

Thunderbolt 3 bağlantı destekli Samsung CJ791 QLED Monitör, oyun tutkunları ve profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış.

Samsung Electronics, Intel Thunderbolt 3 bağlantısını destekleyen ilk kavisli monitör olan CJ791 modelini yakında resmen tanıtacak. Oyun tutkunlarına ve profesyonel kullanıcılara yönelik olarak tasarlanan 34 inçlik CJ791 kavisli monitör, tek güç kaynağı kullanıyor.

CJ791 kullanıcıları monitörlerini ve dizüstü bilgisayarlarını tek bir Thunderbolt 3 kablosu ile bağlayabilecekler. Thunderbolt 3 bağlantısı, saniyede 40 Gigabit’e (Gbps) kadar işlem hızı sunarak USB alternatiflerinden neredeyse dört kat fazla performans gösteriyor. Kullanıcılar bu sayede; Mac bilgisayarlar, Tip-C USB kullanan dizüstü bilgisayarlar ve depolama aygıtları veya harici grafik kartları gibi diğer masaüstü aksesuarlarından oluşan tam teşekküllü bir ekosistem kurabilir. CJ791 kavisli monitör ayrıca Thunderbolt 3 bağlantı arayüzü sayesinde 85 Watt dizüstü şarj gücü de sağlıyor.

CJ791’in 21:9 ekran oranı çoklu görev uygulamaları için geniş bir çalışma alanı sağlarken, 3440×1440 ultra-geniş QHD çözünürlüğü ise içerik ve görüntüyü Full HD alternatiflerindeki piksel yoğunluğunun yaklaşık 2,5 katına kadar yükseltiyor. Bu sayede büyük dosyalar, çalışma sayfaları ve veri tabloları ekran kaydırmaya veya yakınlaştırmaya gerek kalmadan daha okunabilir bir şekilde görüntülenebiliyor.

Profesyonel kullanıcılar CJ791 monitörlerini kendi çalışma alanlarına uygun bir şekilde kişiselleştirme esnekliğine de sahip oluyor. CJ791’in ince tasarımı kablo kalabalığını ortadan kaldıran Thunderbolt 3 bağlantı ile çok ekranlı yapılar oluşturmayı da mümkün kılıyor. Monitör, yükseklik ve eğim ayarına izin veren ekran sehpası sayesinde en rahat izleme açısı ve konumuna göre istenilen şekilde ayarlayabiliyor.

Samsung CJ791 kavisli monitörün QLED teknolojisi ekranı, sRGB spektrumunun %125’i genişliğinde renk skalası sayesinde daha koyu siyah, daha parlak beyaz ve gerçekçi gölgelerle tüm renkleri aynen olması gerektiği gibi yansıtıyor. Ekranın ayrılmaz parçası olan, oyun tutkunlarına yönelik Oyun Modu ise kullanıcının her sahnenin renk ve kontrast özelliklerini dinamik gama ayarları ile gerçeğe en yakın şekilde ayarlamasına izin veriyor. CJ791’in dört milisaniyelik tepki süresi sahneler arasındaki geçişleri yumuşatarak ekranı en hızlı oyunlar için bile uygun kılıyor.