Yeni Sony Xperia Modellerinin 3D Görüntüleri Sızdırıldı

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Sızdırılan 3D çizimler, Xperia tasarımlarının değişeceğini gösteriyor.

Sony’nin orta ve üst seviye segmentte yer alması beklenen Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2 telefonlarının 3D çizimleri sızdırıldı. Çizimler, Xperia tasarımlarının bir hayli değişeceğini gösteriyor.

Xperia XA2 ve Xperia XA2 Ultra

Sızdırılan XA2 ve XA2 Ultra modellerinde ilk göze çarpan detay, ekranın kenarlarının kavisli olduğu. Bu durum, telefonlarda AMOLED ekran kullanılabileceğine işaret ediyor. Ayrıca gövdenin tamamının metal veya metale benzeyen bir malzemeden üretileceğini görebiliyoruz.

Parmak izi okuyucu arka panele taşınırken, alt kısımda Type-C bağlantısı göze çarpıyor. Her iki cihazda da birer arka kamera bulunuyor. Büyük tartışmalara yol açan 3,5 mm kulaklık girişinin ise cihazların sağ üst kısımlarına yerleştirildiğini görüyoruz.

XA2 ve XA2 Ultra’da Snapdragon 835 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Full HD çözünürlük sağlayacağı tahmin edilen ekranların 5 ve 6 inç boyutlarında olacağı tahmin ediliyor. Ultra modelinde 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunacağı düşünülürken, 5 inçlik modelde daha düşük RAM ve hafıza yer alabilir.

Xperia L2

Bileşenlerin yerleşimleri konusunda XA2’ye bir hayli benzeyen L2, daha düz bir ön yüzeye sahip. Parmak izi okuyucusu ve 3,5 mm kulaklık çıkışı dikkat çekerken, alt kısmındaki bağlantı noktasının Type-C olup olmadığı pek belli olmuyor. Cihazın kasasında muhtemelen plastik malzeme kullanılıyor.

L2’de Snapdragon 630 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Ürünün 5,5 inçlik ekranı, muhtemelen 720p çözünürlük sağlayacak. Sony bu telefonlarını CES 2018’de tanıtacak mı, yakında göreceğiz.