Asus Routerlar, AiMesh İle Donatılıyor

In Haber by Ruşen Göbel1 Comment

Asus routerlar gelen AiMesh güncellemesiyle çok daha başarılı WiFi bağlantısı sağlayacak.

Ev ve ofislerde çok sayıda kablosuz bağlantılı cihaz kullanıyoruz. Televizyon, cep telefonu, tablet, dizüstü bilgisayar ve akıllı nesnelerin hepsini tek bir ağ noktasına bağlamak zorlayıcı olabiliyor. Evin bir ucundaki televizyon için ayrı, diğer ucundaki bilgisayar için ayrı ağ bağlantısına ihtiyaç duyulabiliyor.

Pek çok kullanıcı, evindeki Wifi ağını genişletmek için WiFi Repeater gibi cihazları veya routerları kullanıyor. Fakat bu cihazlar, aynı ev içinde 2 veya daha fazla sayıda farklı ağın oluşmasına sebep oluyor.

Örgü topolojisi ise routerların hepsinin aynı SSID’ye ve şifreye sahip olmasını sağlıyor. Böylece cihazlarımız, routerlar arasında otomatik geçiş yapabiliyor. Üstelik kullanıcı bu geçişin farkına bile varmıyor.

Asus, örgü topolojisi teknolojisini routerlarına getiriyor. Piyasadaki bazı Asus routerlar yayınlanacak güncellemeyle beraber AiMesh özelliğine kavuşacak. Bu sayede birden fazla Asus router sahibi olanlar, ev veya ofis içinde daha stabil bir bağlantı sağlayabilecek.

AiMesh, çok sayıda Asus router için geliyor. Cihazınızın bu teknolojiden faydalanıp faydalanamayacağını, aşağıdaki bağlantıyı takip ederek öğrenebilirsiniz. Router modelleri sayfanın en alt kısmında yer alıyor. Cihaz modellerinin hemen yanında gerekli firmware güncelleme dosyaları bulunuyor.

Routerınızın AiMesh desteğini kontrol etmek ve firmware dosyalarını indirmek için tıklayınız.