Anasayfa Haber Razer, Project Linda Prototipini Tanıttı

Razer, Project Linda Prototipini Tanıttı

Razer, Project Linda adını verdiği Razer Phone aksesuarını CES 2018 kapsamında tanıttı.

Snapdragon işlemciler Windows 10 bilgisayarlarda yer bulurken, Microsoft da bir süre önce telefonları bir nevi masaüstü bilgisayara dönüştüren Docking Station ile karşımıza çıkmıştı. Razer da Razer Phone akıllı telefonunu, dizüstü bilgisayara dönüştürecek bir aksesuar geliştiriyor.

Project Linda, dizüstü bilgisayara benziyor ama touchpad kısmında bir oyuk bulunuyor. Bu oyuğa Razer Phone yerleştiriliyor. Project Linda’nın içinde neredeyse hiçbir donanım bulunmuyor, sadece 53,6 Wh batarya ve 200 GB depolama yer alıyor. Razer Phone’un görüntüsü 13,3 inç ve Full HD çözünürlüklü 120 Hz monitöre yansıtılıyor.

Telefon Linda’ya yerleştirildiğinde, bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor. Razer Phone’un ekranı bu sırada bir touchpad işlevi görüyor. İstendiği takdirde kablolu veya Bluetooth fare de kullanılabiliyor.

Project Linda’da bir USB portunun yanı sıra 3,5 mm kulaklık girişi de bulunuyor. Cihaz ses çıkışı için Razer Phone’un hoparlörünü kullanıyor. Tüm iç donanım Razer Phone tarafından sağlanırken, Linda içindeki 200 GB’lik depolama birimi Android tarafından SD kart gibi algılanıyor.

Linda’nın en dikkat çekici yanı ise Razer Phone’un sadece touchpad olarak değil, ikinci ekran olarak da kullanılabilmesi. Destekleyen uygulamalar ve oyunlarla Razer Phone’un işlevinin artacağı aşağıdaki videoda görülebiliyor. Project Linda’nın son kullanıcılara ne zaman ulaşacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.