Anasayfa Haber Bülten ASUS, XG Station Pro’yu Duyurdu

ASUS, XG Station Pro’yu Duyurdu

ASUS bugün alüminyum tasarıma ve gelişmiş soğutma sistemine sahip harici ekran kartı kasası XG Station Pro’yu duyurdu.

XG Station Pro, PC ve Mac dizüstü bilgisayar kullanıcılarını video işleme, 3D tasarım ve bilimsel modelleme gibi talepkar profesyonel uygulamalar için üst düzey grafik performansıyla buluşturuyor. NVIDIA ve AMD’nin en yeni ekran kartlarına destek veren ve hızlı ve kullanışlı Thunderbolt 3 bağlantısına sahip olan XG Station Pro, bir dizüstü bilgisayara ve harici monitöre bağlandığında taşınabilirlikten ödün vermeden iş istasyonu deneyimi yaşamayı mümkün kılıyor.

Tamamen alüminyum tasarım

In Win ile birlikte geliştirilen XG Station Pro, üst düzey dizüstü bilgisayarlara uyumlu, şık, gri ve işlevsel bir tasarıma sahip. XG Station Pro, içine 2,5 slotluk tam boy ekran kartı sığabilmesine rağmen masanızda veya çalışma alanınızda çok az yer kaplayan kompakt boyutlarda bir ürün. 330 Watt harici güç kaynağı en güçlü ekran kartlarına bile yetecek gücü iletirken, aynı zamanda kasa içindeki ısıyı azaltıyor ve XG Station Pro’nun daha küçük boyutlarda olmasını sağlıyor.

XG Station Pro’nun kolayca çıkarılabilen üst ve yan panelleri ekran kartlarının hızlı ve zahmetsizce takılmasına imkan veriyor. Üründe ayrıca, bükülmeye dayanıklı örgülü kablolar, entegre kablo yönetimi, çıkarılabilir toz filtreleri, koyu renkli PCB ve ASUS Aura Sync ile uyumlu dahili RGB LED’ler gibi ek detaylar yer alıyor.

Yüksek soğutma performansı

XG Station Pro en uygun ve güvenilir performansı sunabilmek için birden fazla soğutma teknolojisinden faydalanıyor. İki adet 120 mm In Win fana sahip havalandırma sistemi, kasa içinde havanın rahat hareket etmesine olanak tanıyan geniş alan ve her iki yandaki havalandırma delikleriyle XG Station Pro çok verimli bir soğutma performansı sunuyor. Havalandırma deliklerini kaplayan çıkarılabilir toz filtreleri XG Station Pro’nun içini temiz tutuyor ve ekran kartının sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Fanların her ikisinde de 0 dB teknolojisine yer veriliyor. Fanlar yalnızca kasa içindeki sıcaklık belirli bir düzeyin üzerine çıktığında çalışıyor. Böylece daha düşük iş yüklerinde tamamen sessiz çalışma imkanı sunuyor. Kasanın alüminyum tasarımı da sıcaklığın hızla uzaklaştırılmasına yardımcı oluyor.

Uyumluluk

XG Station Pro, 40 Gbps bant genişliğine sahip Thunderbolt 3 girişi sayesinde mevcut PC ve Mac dizüstü bilgisayarla kolayca bağlanıyor ve akıcı performans sunuyor. Kullanıcılar birlikte gelen 1,5 metrelik aktif Thunderbolt 3 kablosuyla XG Station Pro’yu hemen kullanmaya başlayabiliyor.

XG Station Pro; NVIDIA GeForce GTX 10 Serisi ve AMD Radeon RX Vega da dahil olmak üzere en yeni ekran kartlarıyla uyumlu. Böylece kullanıcılar en gelişmiş grafik performansını alabiliyor.

ASUS XG Station Pro, Ocak 2018’den itibaren belirli pazarlarda satışa çıkacak.

ASUS XG STATION PRO
PC – eGPU Bağlantısı 1 x Thunderbolt 3
Giriş/Çıkış Bağlantı Seçenekleri 1 x USB 3.1
Renk Uzay Grisi
Ekran Kartı Desteği NVIDIA GeForce GTX 900 serisi ve sonrası

AMD Radeon R9 serisi ve sonrası

RGB Aydınlatma Kontrolü ASUS Aura Sync
Güç Kaynağı 330W Harici güç adaptörü
Boyutlar 375mm x 107mm x 205mm
Ağırlık 2,95kg
Aksesuarlar 1 x 1,5m Active Thunderbolt 3 Type-C kablosu

1 x Güç kablosu

1 x 330W Harici güç adaptörü

Önemli ürün bilgileri kılavuzu