Anasayfa Haber Corsair Yeni Ürünlerini Tanıttı

Corsair Yeni Ürünlerini Tanıttı

Corsair yeni güç kaynağı, sıvı soğutma sistemleri ve kasasını resmen tanıttı.

Corsair’in yeni güç kaynağı AX1600i, 1600 watt gücünde tasarlanmış. Maksimum %94 verimliliğe ulaşabilen AX1600i, 80 Plus Titanium sertifikalı. Üst seviyeye hitap eden güç kaynağında galyum nitrit transistörler kullanılıyor.

Corsair Link yazılımıyla kullanıcılara sıcaklıklar, güç tüketimi, verimlilik gibi önemli verileri kolayca sağlayabilen AX1600i, modüler bir yapıda. Böylece ihtiyaç duyulmayan kabloları çıkararak, kasa içinde ferahlık sağlamak mümkün.

H150i Pro ve H115i Pro sıvı soğutma sistemleri ise ilgi çekici özelliklerle geliyor. Zero RPM modu sayesinde bu soğutucular, herhangi bir risk olmaması durumunda fanlarını durdurabiliyor. Bu da işlemcinin az kullanıldığı durumlarda fan gürültüsünün önlenmesi anlamına geliyor. Corsair bu modellerde gürültü engelleme konusuna öncelik vermiş.

Corsair ayrıca yeni SPEC-OMEGA kasasını da tanıttı. Asimetrik bir tasarıma sahip olan kasanın kırmızı, siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor. Ön tarafında LED şeridi kullanılan kasa, 360 mm’ye kadarki sıvı soğutma radyatörlerini destekliyor.

AX1600i yurtdışında 449 dolarlık fiyat etiketine sahipken, sıvı soğutma çözümleri H115i Pro ve H150i Pro, sırasıyla 139 ve 169 dolardan satılacak. Kasanın fiyatı ise 99 dolar olarak belirlenmiş. Corsair, tüm bu ürünlerin satışına başladı. Ürünlerin Türkiye’de ne zaman ve hangi fiyatla satışına başlanacağı ise henüz açıklanmadı.