Anasayfa Haber Samsung, Gelecekte Metal 12 Alaşımını Kullanabilir

Samsung, Gelecekte Metal 12 Alaşımını Kullanabilir

Samsung, Metal 12 ismini verdiği yeni alaşımın patent başvurusunu yaptı.

Günümüzde üst seviye akıllı telefonların çoğunda cam ve alüminyum kullanılırken, orta ve alt seviyelerde daha çok plastikle karşılaşıyoruz. Samsung, gelecekteki mobil ürünlerinde kullanmak üzere Metal 12 ismini verdiği bir alaşımın patent başvurusunu yaptı.

Magnezyum ve alüminyum alaşımı olan Metal 12, ilk olarak Samsung’un 2018 model Notebook 9 dizüstü bilgisayarlarında kullanıldı. Notebook 9’un 13,3 inç ekranlı modeli 1 kilogramın altında bir ağırlığa sahip. Metal 12’nin aynı zamanda çizilmelere karşı da bir hayli dayanıklı olduğu söyleniyor.

Samsung’un bu malzemeyi hangi ürünlerinde kullanacağı henüz belirsiz. Söylentilere göre şirket, Galaxy S7’nin bir prototipinde benzer bir alaşımı kullandı. Fakat cihaz, piyasaya tamamen farklı bir malzemeden üretilmiş kasayla çıktı. S7’nin son halinde kullanılan malzemeler, S8 serisinde de yerini aldı.

Ancak Samsung’un Galaxy S9’da bu malzemeyi kullanabileceği tahmin ediliyor. Malzemenin son derece hafif olması, Metal 12’nin giyilebilir Gear serisi ürünlerde de kullanılması ihtimalini artırıyor. Metal 12’nin özellikle akıllı saatlerde kullanılmasının avantajlı olabileceği düşünülüyor.