WordPress’te Beyaz Yazı Ve Kaybolan Tuşlar Sorunu Nasıl Giderilir?

In Makale by Muhsin BayramLeave a Comment

WordPress’te yazı rengini değiştiremiyorsanız burada anlatılan çözümleri uygulamayı deneyin.

Çoğunluğu yeni WordPress kurulumundan sonra olmak üzere, bazı kullanıcılar metin editöründe yazdıkları yazıyı göremeyebiliyor. Bunun başlıca nedenleri, varsayılan yazı renginin beyaz olarak seçilmesi ve renk değiştirme butonunun ortadan kaybolmasıdır. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar ayrıca görsel ve metin editörü arasında da geçiş yapmakta zorlanabilir. Ancak merak etmeyin, bu soruna çözüm olabilecek bazı yöntemler mevcut.

Not: Eğer görsel editörün alt buton satırına erişmek istiyorsanız Araç çubuğunu göster/gizle (Shift + Alt +Z) butonuna tıklayın. Bazı kullanıcılarda bu buton varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olabilir.

Ayrıca varsayılan olarak WordPress kurulumunda yer almayan bazı butonları metin editörüne eklemek için TinyMCE Advanced adlı faydalı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Beyaz yazı ve kayıp buton sorunu yaşayan kullanıcılar ise aşağıdaki çözümleri uygulayabilir.

1. Tarayıcının önbelleğini temizleyin

Bu sorunu yaşayan bazı kullanıcılar metin editörüne farklı bir tarayıcıdan eriştiklerinde sorunun ortadan kalktığını belirtiyor. Bu nedenler kayıp buton sorunu yaşıyorsanız sorunun kaynağı tarayıcınız olabilir. İlk olarak tarayıcınızın önbelleğini temizlemeyi deneyin.

2. TinyMCE klasörünü değiştirin

Eğer bu sorun bir WordPress güncellemesinden sonra ortaya çıktıysa, güncelleme sırasında bir hata meydana gelmiş olabilir. Emin olmak için /wp-includes/js/tinymce/ klasörünü temiz bir kopya ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

3. wp-config dosyasını düzenleyin

Eğer yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa wp-config.php dosyasını bir metin editörü ile açın ve ilk php etiketinden hemen sonra, dosyanın en üstüne şu satırı ekleyin:

define(‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false);