Sony Xperia XZ Pro’nun Özellikleri Ortaya Çıktı

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Sony’nin yeni üst seviye telefonunun Şubat’ta tanıtılacağı söyleniyor.

Bazı söylentilere göre Sony yeni Xperia XZ Pro akıllı telefonunda 4K OLED ekrana yer verecek. Sony’nin 4K çözünürlüğünde ekran kullanması, daha önce de karşılaştığımız bir durum. Fakat şirket bu çözünürlüğü, LCD ekranıyla sağlıyordu. OLED ekran sayesinde kullanıcılara daha yüksek renk kalitesi sunulabilir.

Ekran boyutunun 5,7 inç olacağı söylenirken, Sony’nin çerçeveyi de küçülteceği tahmin ediliyor. Telefonda XZ Premium’da olduğu gibi stereo hoparlörlerle donatılması bekleniyor. İşlemcinin Snapdragon 845 olacağı düşünülürken, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunacağı iddia edildi.

Söylentilere göre telefonun arkasında biri 18, diğeri 12 megapiksel olmak üzere 2 tane kamera yer alacak. Bataryanın 3.420 mAh kapasiteli, kasanın ise IP68 sertifikalı olacağı söyleniyor. Ayrıca tek ve çift sim kartlı farklı sürümlerinin bulunacağı da sızdırılan bilgiler arasında.

Sony Xperia ZX Pro’nun Şubat ayında tanıtılması bekleniyor. Şubat sonunda MWC 2018 etkinliği yapılacak, telefonun bu etkinlikte tanıtılma ihtimali var.