Tüm Kriptopara Birimleri Büyük Değer Kaybetti

In Haber by Ruşen Göbel3 Comments

Kriptopara birimlerindeki ciddi değer kaybı yatırımcıları endişelendiriyor.

Son dönemde hemen herkesin ilgisini çeken kriptopara madenciliği ve yatırımcılığı, büyük bir darbe aldı. Kriptopara birimlerinin hızlı değer kaybı, bazı yatırımcıların yatırımlarını geri çekmesine sebep oldu.

Bitcoin 24 saatte 12.150 dolardan 10.300 dolar seviyesine inerken, Ethereum da aynı süre zarfında 1.100 dolardan 880 dolara düştü. Haftalık olarak değerlendirdiğimizde ise durum çok daha vahim. Bitcoing geçtiğimiz hafta 14.420 dolarken, Ethereum da 1.350 dolar seviyesindeydi.

Bitcoin’in bir haftalık değer seyri

Ethereum’un bir haftalık değer seyri

Hızlı değer kaybı yaşayan para birimleri sadece Bitcoin ve Ethereum ile sınırlı değil. Ripple ve IOTA’nın da dahil olduğu çok sayıda para birimi, 24 saat içinde %20 – %30 seviyesinde değer kaybetti.

Bu hızlı düşüşün sebebinin, Güney Kore ve Çin’de başlayan bazı hukuki zorunlulukların ve yasaklamaların olduğu tahmin ediliyor. Bu yasaklamaların başka ülkelere sıçraması halinde, kriptopara madenciliği ve para birimlerine olan yatırımların sonuna gelinebilir. Herhangi bir devlete bağlı olmayan kriptopara birimlerinin kaderi, devletlerin alacağı kararların elinde.