Anasayfa Haber WhatsApp, Spam Mesajları Engelleyecek

WhatsApp, Spam Mesajları Engelleyecek

Çok sayıda kişiye gönderilen mesajlar, WhatsApp tarafından engellenecek.

Tüm iletişim yazılımlarında ve araçlarında olduğu gibi, WhatsApp’ta da kullanıcılara spam mesajlar gönderilebiliyor. WhatsApp’ın bunu engellemek amacıyla bazı önlemler almaya hazırlandığı görülüyor.

Paylaşılan bir ekran görüntüsünde uygulama, kullanıcıyı aynı mesajı çok sayıda kişiye gönderdiği konusunda uyarıyor. Kullanıcılar, bu mesajın çıkması için mesajın 25 farklı kişiye yönlendirilmesinin gerektiğini söylüyor. Fakat mesajın, 25’ten daha fazla kişiye iletilmesinde herhangi bir engel bulunmadığı söyleniyor. Yani bu sistem şimdilik sadece uyarmakla yetiniyor.

WhatsApp’ın spam engelleme özelliğini uygulamaya ne şekilde entegre edeceği merak konusu. Muhtemelen bu güncelleme tüm cihazlar için yayınlandığında, sadece uyarı vermek yerine mesajları engellemeye başlayacaktır.

Bu hamlenin, daha önce Facebook’ta da yaşanan sahte ve anlamsız mesajların paylaşılmasına engel olmak amacıyla yapıldığı tahmin ediliyor. Tabii bu durumdan, aynı bayram mesajını bütün akrabalarına gönderen kullanıcılar da etkilenecektir.