Dark Souls: Remastered Platformlar Arası Multiplayer Desteklemeyecek

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Oyunun multiplayer modunda platformlar birbirinden ayrı tutulacak.

Geçtiğimiz hafta Remastered sürümü duyurulan Dark Souls ile ilgili farklı bilgiler gelmeye başladı. 25 Mayıs’ta 40 dolarlık fiyat etiketiyle çıkacağı duyurulan oyunda multiplayer modu platformlara göre ayrılacak. Yani Switch oyuncuları PC’deki arkadaşlarıyla aynı oyuna giremeyecek.

Remastered’ın Switch, Xbox One, PlayStaton 4 ve PC platformları için geliştirildiği düşünüldüğünde, kararın haklılık payının olduğu görülebiliyor. Zira oyun her platform için farklı kalitede çalışıyor. PS4’te upscale 4K/60 fps hızında çalışacak oyun, Xbox One’da doğal 4K çalışacak. Switch’te 1080p/30 fps göstereceği söylenen oyunun PC’de 4K/144 fps ve üzeri hızlarda bile çalışması söz konusu olabilir.

Bu durumda farklı platformlardaki oyuncuları bir araya getirmek sorun yaratabilir. Diğer taraftan cihazların arasındaki güç farkı sebebiyle sunuculara gidip gelen, işlenen veriler arasında fark olması da muhtemel. Diğer taraftan, Steam hesabında orijinal Dark Souls oyunu bulunanların Remastered sürümünü %50 indirimli alacağına dair söylentiler de yapımcılar tarafından yalanlandı.