BTC.com’dan Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Almak Artık Mümkün

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

BTC.com, Bitcoin satışı için kredi kartıyla ödeme seçeneğini devreye soktu.

Her ne kadar son dönemde ciddi bir düşüş yaşansa da, Bitcoin yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. BTC.com da yatırımcılar için daha kolay ödeme imkanı sağlıyor. Sitenin yaptığı duyuruya göre artık doğrudan kredi kartıyla Bitcoin satın almak mümkün.

BTC cüzdanı sahibi olan kullanıcılar, wallet.btc.com adresi üzerinden yapacağı Bitcoin satın alımlarında kredi kartlarını kullanabilecekler. Kredi kartıyla alışveriş yapabilmek için, satın alma sekmesinde “Buy with Credit Card – Simplex” seçilmesi gerekiyor. Sonrasında standart prosedürleri izleyerek, Bitcoin satın alma işlemimizi tamamlayabiliyoruz.

Kredi kartıyla satın alma seçeneği, şimdilik sadece internet sitesi üzerinde çalışıyor. Bu kolaylığın, yakın bir zamanda iOS ve Android uygulamalarına da getirileceği belirtildi. Kredi kartıyla minimum 50 dolar dengi Bitcoin satın alınabilirken, alınan Bitcoin’in cüzdanınızda belirmesinin 2 – 3 günü bulabileceği söyleniyor. Satın alma ücretlendirmesinin de ödemeden hemen önce kullanıcılara gösterildiği belirtiliyor.