AMD Radeon Technologies Yeni Yöneticilerine Kavuştu

In Haber by Ruşen Göbel1 Comment

AMD, Raja Koduri’nin ayrılığıyla Radeon Technologies’te açılan boşluğu doldurduğunu duyurdu.

Radeon Technologies’in başındaki Raja Koduri, geçtiğimiz Kasım ayında AMD’den ayrıldığını duyurmuştu. Bir süre hangi şirkete gittiği merak edilen Koduri, kısa süre sonra Intel’e transfer olduğunu açıklamıştı. Koduri’yi bünyesine katan Intel’in de Nvidia ve AMD’ye rakip olacak harici, güçlü ekran kartı geliştirmesi bekleniyor.

Radeon Technologies’te baş mimarlık görevini üstlenen Koduri, şirketin hem iş, hem de mühendislik tarafını yönetiyordu. AMD CEO’su Dr. Lisa Su, bugün yaptığı açıklamayla Raja Koduri’nin yerini iki kişiyle doldurduğunu duyurdu.

David Wang, kıdemli başkan yardımcısı titriyle mühendislik tarafında görev alacak. Mike Rayfield ise Radeon Technologies’te kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür titrini kullanırken, iş yönetimi ve strateji kısmıyla ilgilenecek.

30 yıldır teknoloji sektöründe görev alan Mike Rayfield, Micron’dan AMD’ye transfer olurken, David Wang 25 yıllık grafik ve silikon geliştirme tecrübelerine sahip. Wang bir dönem AMD’de çalıştıktan sonra Synaptics’e geçiş yapmıştı.