Star Wars Filmlerine Game Of Thrones Ayarı

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Disney ve Lucasfilm, yeni Star Wars filmleri için David Benioff ve D. B. Weiss ile anlaştı.

Başarılı televizyon serisi Game of Thrones’un yapımcıları David Benioff ve D. B. Weiss, dizinin final sezonunun çekilmesinden sonra Star Wars filmleri için kolları sıvayacaklar. İkili yeni filmlerin yazılması ve yapımında görev alacak.

Last Jedi yazarı ve yönetmeni Rian Johnson, yeni Star Wars filmlerinin Skywalker hikayesinden ayrı olacağını belirtti. Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy, David Benioff ve D. B. Weiss’in günümüzün en iyi hikaye anlatan yapımcıları olduğunu söyledi. Kennedy, ikilinin Star Wars serisine heyecan katacağını düşünüyor.

İkilinin neden Star Wars dizisi yapmadığıyla ilgili yöneltilen bir soruyu da Disney CEO’su Bob Iger cevapladı. Iger, Benioff ve Weiss’ın sinema filmi yapmakla ilgilendiğini, diziyle ilgili herhangi bir istekte bulunmadıklarını söyledi.

Star Wars’un sıradaki filmi olan Solo: A Star Wars Story, 25 Mayıs’ta beyaz perdeye çıkacak. Benioff ve Weiss ikilisi de Game of Thrones’un final sezonunu 2019’da çektikten sonra, yeni Star Wars filmi için çalışmalara başlayacak.