Anasayfa Haber Nokia 8 Pro Hareketli Kamera Sistemiyle Gelebilir

Nokia 8 Pro Hareketli Kamera Sistemiyle Gelebilir

Nokia’nın yeni kamera patent başvurusu kafaları karıştırdı.

Nokia son dönemde piyasaya sürdüğü cihazlarıyla yeniden adından söz ettirir hale geldi. Henüz giriş ve orta seviye cihazlarla yoluna devam eden Nokia’nın MWC 2018’de üst seviye bir cihaz tanıtacağı konuşuluyor.

Diğer taraftan Nokia’nın farklı bir kamera sistemine sahip bir telefon geliştirdiği söylentileri dolaşıyor. MWC 2018’de tanıtılacağı söylenen cihaz ile 5 kameralı olacağı söylenen cihazın aynı model olup olmadığı bilinmiyor. Fakat ortaya çıkan son söylentilere göre, sıra dışı kamera sistemini kullanacak olan telefon, Nokia 8 Pro model olacak.

“Sirocco” kod adlı bu modelde 5 kamera lensinin yanı sıra hareketli bir lens sisteminin de bulunacağı konuşuluyor. Hareketli lens sisteminin ne amaçla kullanılacağı ise henüz bilinmiyor. Bazı kaynaklar bu sistemin telefona optik zum imkanı sağlayacağını savunurken, bazı kaynaklar ise odak uzaklığının değiştirilmesinde kullanılacağını söylüyor.

Bunun haricinde, Nokia 8 Pro’nun Snapdragon 845 işlemcisini kullanacağı tahmin ediliyor. 18:9 ekran oranıyla gelmesi beklenen ürünün MWC 2018’de değil, sonbahar aylarında tanıtılacağı konuşuluyor.

Görüldüğü üzere Nokia’nın yeni amiral gemisi telefonu ile ilgili bilgiler bir hayli bulanık. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan MWC 2018’de bu söylentilerin en azından bir kısmını doğrulamak mümkün olacaktır.