Samsung, Uçan Ekran Patenti Aldı

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Drone benzeri bir sistemle uçan ekranlar reklam alanında kullanılabilir.

Samsung’un 2016 yılında aldığı ortaya çıkan patent, oldukça ilginç bir reklam konseptinin önünü açıyor. Alınan patent, Samsung’un uçan ekran cihazları üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Patentte kullanılan görselde, bir ekranın köşelerine entegre edilmiş 4 tane pervane bulunduğu görülüyor. Bu ekranda ne görüntüleneceği bilinmediği gibi, cihazın ne şekilde kullanılabileceği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Patente göre bu cihazda ses tanıma, titreşim sistemi, engel algılama birimi, jiroskop ve ivme ölçer gibi özellikler bulunacak.

Cihazın insanların gözlerini, kafalarını ve ellerini takip ederek hareketini buna göre belirleyebilecek bir yapıda olduğu patentte görülebiliyor. Bu tip özelliklere sahip bir cihazın reklam veya sağlık alanlarında kullanılabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca bu cihaz, yolda yürürken film izlemeye olanak sağlayacak eğlence odaklı bir ürün olabilir.

Samsung’un bu patentini kullanacak herhangi bir ürünün kısa vadede gün yüzü görüp göremeyeceği bilinmiyor. Yine de teknoloji şirketlerinin bu tip ilginç projeler üzerine çalıştığını bilmek sevindirici. Benzer teknolojileri henüz bilim-kurgu filmleri dışında görmüş değiliz.