Anasayfa Haber Age Of Empires: Definitive Edition, Steam’e Gelebilir

Age Of Empires: Definitive Edition, Steam’e Gelebilir

Windows 10 Mağaza’ya özel çıkan oyunun Steam’de de satışa sürüleceği konuşuluyor.

İlk Age of Empires oyununun remastered sürümü olan Definitive Edition, geçtiğimiz hafta Windows Mağaza’da yayınlandı. 19,99 dolarlık fiyat etiketine sahip olan oyun 4K çözünürlüğü de destekliyor. Ancak oyunun Windows 10 Mağaza’da yayınlanmış olması, oyuncuları rahatsız ediyor.

PC oyuncuları Windows 10’un uygulama mağazası sebebiyle Age of Empires: Definitive Edition’da bazı problemler yaşadıklarını dile getiriyorlar. Definitive Edition’ın kreatif direktörü Adam Isgreen bu durumun farkında olduklarını belirtti. Isgreen oyunun dağıtımında çok fazla söz sahibi olmasa da, Definitive Edition’ın yakın gelecekte Steam’de yayınlanabileceğini söyledi.

Dağıtımcı Microsoft, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada Valve’ın bu oyunu Steam’de istemediğini söylemişti. Başka bir açıklamada ise oyunun Steam’de ve diğer platformlarda yayınlanabileceğini, fakat platformların Windows 10’u desteklemesi gerektiğini belirtmişti.

Geçmişte hem Steam, hem de Windows Mağaza’da yer alan oyunların multiplayer modlarında çeşitli problemler yaşandığını görmüştük. Mesela Killer Instinct, Steam ile Windows Mağaza’da platformlar arası multiplayer desteğini sağlayabiliyordu. Fakat bu şekilde dereceli maç oynanamıyordu.

Quantum Break de Steam’de benzer bir şekilde, bazı multiplayer özelliklerinden yoksun bir şekilde oynanabiliyordu. Bu gibi problemler yüzünden Steam benzer yeni sorunlarla karşılaşmak istememiş olabilir.