Anasayfa Haber SanDisk Yeni 400 GB MicroSD Kartını Duyurdu

SanDisk Yeni 400 GB MicroSD Kartını Duyurdu

SanDisk’in yeni microSD kartı yüksek okuma ve yazma hızlarıyla ön plana çıkıyor.

Akıllı telefonların dahili hafızaları her yıl genişlerken, uygulamaların ve medyaların depolama alanı ihtiyacı da aynı hızda artıyor. Standart bir kullanımda çoğu zaman akıllı telefonların dahili hafızası yeterli olurken, medya amaçlı kullanılan telefonlarda depolama alanı sıkıntısı yaşanabiliyor. Bu durumda imdadımıza microSD kartlar yetişiyor.

Sandisk’in MWC 2018’de duyurduğu yeni microSDXC kartı 400 GB depolama alanı sağlıyor. Dünyanın en hızlı UHS-I microSD kartı unvanını almayı başaran ürün, 16 MB/s okuma ve 90 MB/s yazma hızlarına ulaşabiliyor. Suya, toza, darbeye ve X-Ray cihazlarına karşı dayanıklı olan ürün, dosyaların yanlışlıkla silinmesine karşı RescuePRO Deluxe veri kurtarma yazılımıyla geliyor.

Yüksek hızlı microSD kartlar, akıllı telefonların gelişen video çekim modları için gereken performansı sağlayabilir. Örneğin Samsung Galaxy S9’un 4K/120 fps çekim modu son derece hızlı bir depolamaya ihtiyaç duyacaktır. Sandisk’in yeni microSD kartı, bu tip medyaların depolanmasında ve oynatılmasında avantaj sağlayabilir. Ürün 300 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.