Energizer Dev Bataryalı Akıllı Telefonunu Duyurdu

In Haber, Mobil by Ruşen GöbelLeave a Comment

Ünlü batarya üreticisi, akıllı telefon piyasasına ilginç bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon piyasasında rekabet sürerken, üreticiler birbirinden ince akıllı telefonlarla karşımıza çıkıyorlar. Telefonların inceliği, elbette içine daha küçük bir batarya konması anlamına geliyor. Her ne kadar daha düşük güç tüketimine sahip donanımlarla desteklenerek batarya ömrü dengelenmeye çalışılsa da, tek şarj ile 1 günden fazla kullanım vadeden cihaz bulmak bir hayli zor.

Avenir Telecom ile işbirliği yapan Energizer, akıllı telefon piyasasına girişini hayli farklı bir ürünle gerçekleştirecek. Power Max P16K Pro adı verilen telefon, 16.000 mAh kapasiteli dev bir bataryaya sahip olacak. Günümüz telefonlarında ise ortalama 3.000 – 3.500 mAh batarya kullanılıyor.

Toplam 4 kameraya sahip

MediaTek Helio P23 işlemcisini kullanacak olan cihazda, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunacak. Depolama alanı microSD kart ile de genişletilebilecek. Power Max P16K Pro, 6 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak.

USB Type-C bağlantısı, çift sim kart girişi, parmak izi okuyucu, 3,5 mm kulaklık girişi, çift arka kamera (16 – 13 megapiksel), çift ön kamera (13 – 5 megapiksel) ve Android 8.0 işletim sistemi, ürünün diğer özelliklerinden bazıları.

15 mm kalınlığındaki telefon, 350 gram ağırlığında olacak. Cihazın dev bataryasının ise 90 dakika gibi kısa bir sürede doldurulabildiği söyleniyor. Energizer’ın telefonunun yüksek batarya kapasitesine ihtiyaç duyan ve bu sebeple batarya kılıfları kullanmak zorunda kalan kullanıcıların ilgisini çekmesi muhtemel. Energizer, yeni telefonunu önümüzdeki Eylül ayında ve 740 dolar fiyat etiketiyle satışa sunacak.