Anasayfa Haber Bülten BenQ 4K UHD HDR W1700 Ev Sinema Sistemi Tanıtıldı

BenQ 4K UHD HDR W1700 Ev Sinema Sistemi Tanıtıldı

BenQ 4K UHD HDR W1700 model 4K Ev Sineması projeksiyon sistemi Türkiye’de tanıtıldı ve satışa sunuldu…

DLP Projektörler sistemleri sunan BenQ, hem profesyoneller ve hem ev kullanıcıları için yeni bir projektör piyasaya sürdü: BenQ W1700 4K UHD HDR Sinema Projektörü.

BenQ 4K UHD HDR Kompakt Projektör modeli W1700 ile 8,3 milyon piksel ve 4K UHD performansı sağlayan ev sinema projektörünü tanıttı. Texas Instruments tarafından geliştirilen DLP teknolojisi IMAX sinemaların tamamında kullanılıyor. Farklı DLP yongaları, çeşitli projeksiyon cihazlarında tercih ediliyor.

Türkiye’de düzenlenen, bayii ve basının katılımıyla gerçekleşen toplantıda W1700’ün özellikleri tanıtıldı. Bu etkinlikte konuşan BenQ Türkiye Ülke Satış Müdürü Ergin Yavuzol, “BenQ’nun W1700 4K HDR ev sinema projektörü ile dijital sinema teknolojisindeki liderliğimizin devamı olmakla birlikte, 4K UHD teknolojimizle evde gerçek sinema keyfinin dönüştürülmesinin ilk adımı,” dedi. “Şimdi herkes gelişmiş ses ve görseller ile HDR’ın muazzam özelliklerini evlerinde yaşayarak gerçek sinema keyfine en yakın bir deneyim elde edebilir.” dedi.

HDR’nin açılımı High Dynamic Range yani Yüksek Dinamik Aralık. Burada kullanılan standart ise HDR 10. BenQ ayrıca CinematicColor teknolojisi kullanıyor. Bu da dalga formu analizine dayanıyor. Isıya dirençli mat siyah boya ile kaplı optik-mekanik sistemde tekerlek açısı, dalga uzunlukları, RGBRGB renk tekerleği birlikte optimize ediliyor.

W1700 4K UHD HDR otomatik otomatik yatay düzeltme ve 1,2 kat zoom özelliklerine sahip. Google Chromecast veya Amazon Fire TV Stick gibi HDMI ara parçası bağlanarak yansıtma yapabiliyor.

Tavsiye edilen satış fiyatı 1669 Dolar yani 7499 TL olan W1700 ev sinema projektörü e-ticaret siteleri üzerine hali hazırda Türkiye’de satışta.