Anasayfa Haber GTA 6 İle Vice City’ye Dönüş Yapılabilir

GTA 6 İle Vice City’ye Dönüş Yapılabilir

GTA serisinin gelecek oyunuyla ilgili bazı yeni bilgiler ortaya çıktı.

Rockstar’ın başarılı oyun serisi Grand Theft Auto beşinci oyunuyla oldukça başarılı bir satış yakalamıştı. 2013’te piyasaya çıkan GTA 5, üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala satılıyor. Oyuncular ise serinin gelecek oyununu heyecanla bekliyorlar.

Rockstar çalışanlarından edinildiği belirtilen bazı bilgilere göre GTA 6, 2022 yılında piyasaya çıkacak. Rockstar çalışanları arasında “Project Americas” kod adıyla anılan oyunun Vice City eyaletlerinden birinde geçeceği söyleniyor. Oyuncuların bazı görevler için Güney Amerika’ya gideceği de verilen bilgiler arasında.

GTA 5’te olduğu gibi birden fazla ana karaktere sahip olacağı söylenen yeni oyunda, ilk defa bir kadın karaktere de yer verileceği konuşuluyor. GTA 6 ile ilgili daha önce ortaya çıkan söylentiler ise oyunun yapımına 2016 yılında başlandığı yönündeydi.

Eğer tüm söylentiler doğruysa GTA 6, 6 yıl gibi bir sürede geliştirilmiş olacak. Tabii bu noktada Rockstar’ın oyun çıkış tarihlerini tutturma konusunda çok da başarılı olmadığını hatırlamak gerek. Yani yeni oyunun çıkışı, 2022’den sonraya da sarkabilir.

Video Reklam: