Valve Çok Sayıda Yeni Oyun Üzerine Çalışıyor

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Gabe Newell, Valve ekiplerinin 3 farklı oyun geliştirmekte olduğunu duyurdu.

Son yıllarda Steam ve VR donanımı üzerine çalışmalara ağırlık veren Valve, Dota 2 ve CS:GO güncellemeleri dışında oyun geliştirme işine sıcak bakmıyordu. Bu durum da tabii ki en çok oyuncuları etkiliyordu. Zira Valve, oyun dünyasının en sevilen markalarından Half-Life ve Portal’ın da geliştiricisi.

Artifact isimli Dota 2 temalı kart oyununu tanıtan Gabe Newell, etkinlikte Valve’ın oyun geliştirme planlarıyla ilgili bazı bilgiler paylaştı. Newell, yöneltilen bir soruya 3 tane büyük VR oyunu üzerine çalıştıklarını söyledi. Gabe Newell, 2017’nın başında Reddit’te yaptığı bir AMA etkinliğinde de en az bir tane, tamamen tek kişilik senaryolu bir oyun geliştirdiklerini söylemişti.

Bildiğiniz üzere Half-Life ve Portal serileri de tek kişilik senaryoya odaklı oyunlar. Her iki oyunun da multiplayer modları bulunsa da, bu oyunlarda oyuncuların ilgisini senaryo çekiyor. Valve’ın bu noktada her iki serinin devam oyunlarını VR destekli olarak geliştiriyor olması muhtemel.

Özellikle Half-Life serisinin ne şekilde devam edeceği merak konusu. Yeni HL oyunu “Episode 3” olarak gelebileceği gibi, tamamen yeni bir Half-Life 3 ile de karşılaşabiliriz.

Etkinlik ile ilgili en ilginç detay ise, Gabe Newell’ın “Yeni oyunlar geliştiriyoruz” açıklaması sebebiyle tüm basın kuruluşlarının Artifact’i göz ardı etmiş olması. Oyun dünyası Half-Life 3’ü o kadar heyecanla bekliyor ki, bu oyunla ilgili en ufak bir bilgi bile diğer tüm oyunları gölgede bırakabiliyor. Half-Life 3’ün resmi duyurusu yapıldığında oyun dünyasının yerinden oynayacağı ise aşikar.