Kingdom Come: Deliverance 1.3 Yaması Performansı Artıracak

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Warhorse Studios’un kurucu ortağı, 1.3 güncellemesinin bazı performans değerlerini paylaştı.

2018’in başarılı oyunları arasına giren Kingdom Come: Deliverance, piyasaya çıkmasıyla 2 hafta gibi kısa bir sürede 1 milyonluk satış sayısına ulaşmayı başarmıştı. Yapımcı Warhorse da hızlı bir şekilde güncellemelerini yayınlayarak oyunu hatalardan arındırmaya çalışıyor.

Kingdom Come: Deliverance’ın en büyük sorunu ise performans tarafında. CryEngine grafik motorunu kullanan oyun, GTX 1080 gibi üst seviye ekran kartlarında bile yeterince akıcı bir şekilde oynanamıyor. 1.3 güncellemesiyle optimizasyona ağırlık vereceğini açıklayan Warhorse Studios, güncellemeyi yayınlamadan önce bazı performans bilgilerini paylaştı.

Şirketin kurucu ortağı Daniel Vavra tarafından paylaşılan bilgilerde iki farklı donanıma yer verildi. Vavra, Vega ekran kartlı ve Threadripper 1900x işlemcili bir sistemde, 3440×1440 çözünürlük ve Ultra ayarlarda 40 fps alınabildiğini söyledi.

1070 Ti ekran kartı bulunan bir sistem de ise 1920×1080 çözünürlükte 60 – 80 fps elde edilebildiğini ekledi. 1070 Ti ekran kartlı sistemde hangi işlemcinin kullanıldığı ve hangi ayarlarda denendiği ise net anlaşılmıyor. Ayrıca ilk sistemde kullanılan ekran kartının Vega 56 mı, yoksa Vega 64 mü olduğu da belli değil. Kingdom Come: Deliverance 1.3 güncellemesinin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.