Hearthstone İçin The Witchwood Duyuruldu

In Haber, Mobil, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

The Witchwood ek paketi yeni kart mekaniklerini de beraberinde getiriyor.

Hearthstone, Year of the Mammoth’u yavaş yavaş sonlandırmaya hazırlanıyor. Yapılan duyuruyla birlikte Year of the Raven’ın ilk güncellemesi netlik kazandı. The Witchwood isimli yeni ek paket çok sayıda yenilikle geliyor.

Yeni kart mekanikleri

Echo isimli kart mekaniği aslında Hearthstone’un güncel sürümünde yer alıyor. Unstable Evolution isimli kart aynı turn boyunca mana bitene kadar tekrar tekrar kullanılabiliyordu. Echo mekaniği de tam olarak bu imkanı sağlıyor. Echo kartları manamız bitene kadar kullanılabiliyor.

Rush mekaniği ise Recruit gibi mekaniklerle board’a yerleştirilen minyonlara büyük avantaj sağlıyor. Bildiğiniz gibi board’a düz bir şekilde atılmayan minyonların Battlecry özellikleri çalışmıyor. Rush mekaniğini kullanan kartlar ise hem Charge özelliğine sahip, hem de Recruit sayesinde board’a yerleştirildiğinde de Battlecry özelliklerini kullanabiliyor. Bu sayede Recruit mekaniğini farklı Battlecry özellikli minyonlarla kullanabileceğiz.

Hali hazırda oyunda bulunan ve yeni isimlendirme alan bir diğer mekanik ise “Start of Game”. Bu mekanik, oyun başında deck’imize 5 tane rastgele Legendary minyon ekleyen Prince Malchezaar kartında kullanılıyor. The Witchwood ek paketinde bazı kartlar, Malchezaar gibi oyun başında çalışacak.

Hero Power güçlendirmesi geri geliyor

Justicar Trueheart, sınıfların Hero Power’ını güçlendirdiği için çok sayıda deck’te kullanılıyordu. The Witchwood ek paketinde ise Hero Power güçlendirme görevini Baku the Mooneater isimli kart üstlenecek. 9 mana 7-8 Beast olan bu kart, Start of Game mekaniğini kullanarak tüm oyun boyunca geliştirilmiş Hero Power’dan faydalanmamızı sağlayacak.

Baku the Mooneater’ın çalışması için bir şart bulunuyor; tüm deck’inizin tek sayılı mana gerektiren kartlarla dolu olması. Yani bu kart, deckinizde sadece 1, 3, 5 ve 9 manalı kartlar varsa çalışıyor. 0, 2, 4, 6, 8 ve 10 manaya ihtiyaç duyan bir tane bile kart varsa çalışmıyor. Hero Power’ın mana ihtiyacını Genn Greymane isimli kart da eğer sadece çift rakamlı manaya sahip bir deckimiz varsa, oyun başında Hero Power mana ihtiyacını 1’e düşürüyor. Tabii bu durumda Hero Power’ı hem güçlendirip, hem de 1 manaya indirmek imkansız hale geliyor.

Yeni Dungeon Run!

İlk olarak Kobolds and Catacombs ek paketinde sunulan ve oyuncular tarafından bir hayli sevilen Dungeon Run modu, yeni boss’lara ve bölümlere kavuşuyor. Explore the Witchwood adı verilen modda Cannoneer, Houndmaster, Time Tinkerer ve Tracker kahramanlarından birini seçebileceğiz.

Tüm bunların yanında The Witchwood ile ilgili aşağıdaki bilgiler paylaşıldı:

 • Yeni bir board eklenecek
 • 135 yeni kart eklenecek
 • Oyunculara 3 pack ve 1 rastgele Class Legendary kartı hediye edilecek
 • 50 dolarlık ön siparişte 50 yerine 70 pack verilecek (Android ve iOS platformlarından daha ucuza alınabilir)
 • Ön siparişle pack alanlara kart arkası hediye edilecek
 • Her class için 2 Legendary olacak
 • Shaman için Hagatha adında, eski Death Knight kartlarındaki gibi bir Hero kartı eklenecek. Diğer sınıflarda Hero kartı bulunmayacak
 • Ek paket Nisan ortasıyla sonu arasında yayınlanacak

Arena modunda değişiklikler yapıldı

Yayınlanan 10.4 güncellemesi, The Witchwood ön siparişlerine imkan sağlamasının yanı sıra Arena’da da önemli değişiklikler yapıyor.

 • Bundan böyle kart seçimlerindeki kart seçenekleri, kalitesine (Basic, Rare, Epic vs.) göre değil gücüne göre sunulacak. Oyuncu, tek seçimde 3 farklı türde kart kalitesiyle karşılaşabilecek. Fakat bu kartlar benzer güçte olacak.
 • 1, 10, 20 ve 30. kart seçiminde garanti Rare ve üstü kalitede kart sunulacak.
 • Kobolds and Catacombs kartlarının daha yüksek ihtimalle çıkmasını sağlayan değişiklik, The Witchwood çıkana kadar iptal edildi.
 • BlizzCon’da seçilen özel Arena kartları geçici süreyle Arena’ya eklendi (kartları aşağıda görebilirsiniz).
 • Arena’da yasaklı olan kartlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Tüm Hearthstone ek paketlerinde olduğu gibi The Witchwood da şarkıyla süslenmiş bir fragman ile duyuruldu.

Hearthstone’un yöneticisi olan ilginç kişilik Ben Brodo, yine oldukça ilginç bir video yayınladı.