Huawei P20, P20 Pro Ve P20 Lite Modelleri Sızdırıldı

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Huawei’nin yeni P20 serisi akıllı telefonlarının fotoğrafları ortaya çıktı.

27 Mart’ta tanıtılması beklenen yeni Huawei cihazlarının basın fotoğrafları sızdırıldı. Sızdırılan fotoğraflarda Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite modellerinin bulunduğu görülüyor.

Telefonların ön yüzeylerine bakıldığında, her bir modelde üst kısımda çentik bulunduğu dikkat çekiyor. Bu çentikler iPhone X’daki çentikten biraz daha dar. Ayrıca P20 ve P20 Pro modellerinin ön kısmında parmak izi okuyucu yer alırken, P20 Lite’ta sadece Huawei logosu bulunduğu göze çarpıyor.

Telefonların arka tarafını gösteren fotoğrafta ise P20 Lite’da parmak izi okuyucunun arka tarafa yerleştirildiği ve çift kameraya yer verildiği görülüyor. Fakat Lite’taki çift kamerada herhangi bir Leica ibaresi bulunmuyor. P20’de de 2 kamera bulunurken, P20 Pro’da ise 3 kamera yer alıyor. P20’deki kameranın hemen altındaki iki deliğin neye yaradığı ve P20 Pro’da bu deliklerin neden bulunmadığı ise bilinmiyor.

P20 Pro’nun üçüncü kamerasının ne işleve sahip olacağı büyük merak konusu. Söylentilere göre üçüncü kamera sayesinde P20 Pro’yla 40 megapiksellik fotoğraf çekmek mümkün olacak. Ancak tabii ki bu söylentinin gerçekliğini ancak yeni modeller resmen tanıtıldığında anlayabileceğiz.