Logitech, G560 Oyuncu Hoparlörünü Duyurdu

In Haber by Ruşen Göbel1 Comment

LED aydınlatmayla gelen G560, bağlantı seçenekleriyle de dikkat çekiyor.

G serisi ürünlerini oyuncular için tasarlayan Logitech, bu seriye ilk defa bir hoparlör seti dahil ediyor. Hem PC hoparlörleri, hem de oyuncu donanımları konularında hayli tecrübeli olan Logitech, bu tecrübelerini G560’ta kullanmış.

2+1 tipindeki G560, 120 Watt RMS ses çıkış gücüne sahip. DTS:X Ultra 1.0 3D ses desteği sağlayan G560’ın subwoofer ünitesi yere bakan bir yapıda tasarlanmış. Bluetooth, USB ve 3.5 mm bağlantı seçeneklerine sahip olan ürün, ayrı bir 3.5 mm kulaklık çıkışına da sahip. Bu bağlantılar Logitech Easy-Switch isimli bir sistemle harmanlanıyor. Bu sayede aynı anda iki farklı cihazdan gelen sesler, aynı anda G560’tan dinlenebiliyor.

G560’ın en dikkat çekici özelliği ise Lightsync LED aydınlatma desteği. Philips’in Ambilight teknolojisini andıran bu özellik, uydu hoparlörlerin arkasından duvara ışık yansıtılmasını sağlıyor. Lightsync API’ı yayınlayan şirket, bu özelliğin oyunlara entegre edilmesini hedefliyor.

Lightsync yeterli desteği bulursa, oyunlardaki atmosferi üst seviyeye taşıyabilir. Oyun içindeki bir patlama anında tüm duvarın bir anda parlaması, daha gerçekçi bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır.

Yeni G513 mekanik oyuncu klavyesi

Logitech, G560’ın yanı sıra yeni mekanik oyuncu klavyesini de duyurdu. G413’ün güncel sürümü olarak değerlendirebileceğimiz G513, üst yüzeyinde alüminyum malzemeden faydalanıyor. Kablosu kolay değiştirilebilir bir yapıda olan yeni klavye üzerinde 1 adet USB portu bulunuyor.

G513 ile birlikte gelen bilek yerleştirme aparatı ise oyuncu klavyeleri arasında fark yaratacak cinsten. Logitech, G513’te sünger ve sentetik deriden oluşan bir bilek desteğine yer veriyor. Günümüzde neredeyse tüm oyuncu klavyelerinde bu aparat sert bir plastikten oluşuyor. G513, bu yönüyle oyunculara ekstra rahatlık sağlayacaktır. Fakat bu aparatın ne kadar dayanıklı olacağı merak konusu.

G513’te Romer-G Tactile (G413’te kullanılan) tuşları kullanılabildiği gibi, Cherry Red’i andıran Romer-G Linear da tercih edilebiliyor. Lightsync desteği bulunan klavye, karbon ve gümüş olmak üzere iki renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

Her iki ürün de Nisan ayında piyasaya çıkacak. G560 ses sisteminin fiyatı 199 dolar olarak belirlenmiş. G513 ise 149 dolara satılacak.