PUBG Mobil Sürümü Yayınlandı

In Haber, Mobil, Oyun by Ruşen Göbel1 Comment

PUBG artık iOS ve Android işletim sistemli mobil cihazlarda da oynanabiliyor.

Uzun bir süredir konuşulmakta olan mobil PUBG sürümü resmi olarak yayınlandı. PUBG mobil hem iOS, hem Android platformları için ücretsiz indirilebiliyor. Haberimizin sonunda indirme linklerini bulabilirsiniz.

Mobil sürüme giriş için Facebook bağlantısı kurmak veya misafir hesabı oluşturmak gerekiyor. Oyunun başında cihazın modeline göre otomatik grafik ayarları yapılıyor. Huawei P9 için en düşük grafik ayarlarını seçtiğini belirtelim.

Diğer mobil FPS oyunlarındaki gibi bir kontrol şemasıyla karşımıza çıkan PUBG, oldukça detaylı bir ayar menüsüne sahip. Oyuna girmeden önce tüm ayarları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Özellikle araç kullanımı için bir ayar değişikliği gerekebilir.

Mobil sürümde PC kullanıcılarına göre çok sayıda kolaylık sağlanmış. En dikkat çekici kolaylık ise eşyaların otomatik olarak toplanıp giyilmesi. Binalarda bulunan eşyaları alıp üzerimize giymek için yanına yaklaşmamız yeterli.

PUBG’nin mobil sürümü, orijinal PUBG tecrübesini sağlamayı başarıyor. Tek sıkıntı ise kontrol zorluğu. Eğer mobil FPS oyunlarına aşina değilseniz bir süre alışmakta güçlük çekebilirsiniz.

Oyunun tamamen ücretsiz olması ise şaşırtıcı. PC için oyunu satın alan kullanıcılar bu durumdan rahatsız olabilirler. Oyunun iOS sürümü, minimum iOS 9 işletim sistemine ve iPhone 5S akıllı telefona ihtiyaç duyuyor.

PUBG iOS sürümünü indirmek için tıklayın.

PUBG Android sürümünü indirmek için tıkayın.