Ertelenen 4K Nvidia Monitörler Yakında Çıkabilir

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Üst seviye teknolojilerle donatılmış Nvidia monitörlerin Nisan ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

Nvidia’nın CES 2017’de duyurduğu ve oyuncuların rüyalarını süsleyecek özelliklere sahip monitörlerin çıkış tarihi ertelenmişti. Şirketin GDC 2018’de verdiği bilgiye göre, bu monitörlerin Nisan ayında piyasaya çıkması planlanıyor.

Nvidia geçtiğimiz sene yaptığı duyuruda 144 Hz, HDR-10, 4K ve G-Sync teknolojilerinin tümünü bir arada, Quantum Dot panelde görüntüleyebilecek monitörlerden bahsetmişti. Piyasadaki oyuncu monitörlerinin neredeyse tamamı bu özelliklerden en fazla 2 tanesini barındırıyor.

Asus PG27UQ ve Acer X27 model adlarıyla duyurulan bu monitörler, uzun bir süredir üretici firmaların sayfalarında sergileniyorlar. Geçtiğimiz günlerde bu iki monitörün 3. çeyrekte satışa sunulacağına dair söylentiler çıkmıştı. Nvidia’nın bu monitörlerin çıkışının daha erken bir zamanda olacağını söylemesi sevindirici.

Monitörlerin nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı ise merak konusu. Bu kadar çok sayıda üst seviye teknolojiyi bir arada sunan cihazların fiyatlarının hiç de ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.