Apple, Mac Pro Serisini Yeniliyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Apple’ın Mac Pro serisi 2013’ten bu yana güncellenmiyordu, ancak bu durum değişiyor.

Apple’ın 2013’te piyasaya sürdüğü profesyonel amaçlı Mac Pro bilgisayarı, o tarihten bu yana güncellenmedi. Mac Pro’larını yenilemek isteyen kullanıcılar da daha yeni bir sürüm çıkmadığı için bu durumdan oldukça rahatsız.

2013 model Mac Pro az yer kaplaması sebebiyle çok beğenilmişti. Fakat anakartı 2 ayrı parçaya ayıran bu tasarım, donanımını güncellemek isteyen kullanıcılara engel oluyor.

Apple’dan gelen açıklamaya göre önümüzdeki yıl yeni bir Mac Pro piyasaya çıkacak. Gecikme için Mac Pro müşterilerinden özür dileyen şirket, 2013 model Mac Pro’nun yerini alacak bir ürün üzerinde çalıştığını doğruladı.

Apple, yeni Mac Pro’nun geliştirilmesinde Pro Workflow Team adını verdiği özel bir ekipten faydalanıyor. Bu ekip, Mac Pro müşterilerinin beklentilerini ve taleplerini takip ediyor. Yeni Mac Pro da müşterilerin taleplerine göre şekillendiriliyor.

Muhtemelen Apple yeni Mac Pro modelini silindir biçimindeki ufak bir kasaya sığdırmaya çalışmayacaktır. Bunun yerine daha modüler, daha kolay güncellenebilir bir kasa yapısı üzerinde çalıştıkları tahmin ediliyor.