MSI Yeni AM4 X470 GAMING Anakartları Duyurdu

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

AMD’nin Ryzen 2 masaüstü işlemcilerinin çıkışının ardından MSI da AMD X470 GAMING anakartlarını duyurdu.

Yeni AM4 platformu tabanlı bu anakartlar, oyun tutkunları için geniş bir seçenek yelpazesi oluşturuyor. X470 GAMING M7 AC başta olmak üzere, şık X470 GAMING PRO CARBON AC ve iki ana oyun modeli X470 GAMING PLUS ve X470 GAMING PRO ile her oyuncu tipi için uygun bir anakart mevcut.

Yeni işlemcileri desteklemek ve yüksek performansla gelen yüksek ısıların hakkından gelmek için MSI X470 anakartlar geliştirilmiş soğutma sunan çok daha üstün bir güç fazı teknolojisi ile üretildi. 15’e varan güç fazı ve dijital güç tasarımı ile MSI GAMING anakartlar oyuncular için nihai performansı garanti ediyor.

STORE MI: Daha Hızlı Depolama

Tüm X470 GAMING anakartlar, depolama performansını artırmak için AMD’nin yeni SSD teknolojisi olan Store MI ile geliyor. Bu araç, depolama kapasitesini bir araya getirip sanal bir SSD yaratıyor; flash belleği birincil depolama aygıtı olarak kabul ediyor ve veri erişimini sürekli kontrol altında tutarak optimize ediyor. Bu işlemler okuma/yazma işlemlerini hızlandırarak hem sistemin daha hızlı açılmasını, hem de uygulamaların hızla başlatılmasını sağlarken veri transferinde de çok daha yüksek hızlara olanak tanıyor.

A-XMP: Tek tıklamayla otomatik ayarlar

A-XMP, MSI AM4 anakart üzerinde bellek zamanlamalarını tek tıklamayla ayarlamaya ve optimal ayarlara yükseltmeye olanak tanır. A-XMP ayrıca daha yüksek DDR4 bellek kitlerine de destek vererek sisteminizde sorunsuz çalışmalarını sağlıyor.

X470 GAMING M7 AC

Yeni AM4 Enthusiast GAMING serisinin amiral gemisi olan X470 GAMING M7 AC anakart, ister kasa modcusu, ister oyun meraklısı olsun, her tür kullanıcıya aradığı performansı sunuyor.

M.2 Shield FROZR

M.2 Shield FROZR, SSD’nizin hiçbir zaman tıkanmamasını sağlıyor. M7’nin soğutma bloğuna entegre edilerek SSD’leri soğutmada daha kalın malzemeler kullanılmasını sağlayaran M.2 Shield FROZR, böylece eskisinden bile daha başarılı bir SSD soğutması gerçekleştiriyor ve uzun oyun seanslarında bile maksimum performansta çalışmalarını sağlıyor.

Çift CPU güç kaynağı

Çift 8-pin konnektör ile çok çekirdekli CPU’lara bol güç ileten ve nihai performansın zincirlerini kıran bu özellik, en güvenilir anakartla en iyi oyun deneyimine ve uç noktada hızaşırtmaya olanak tanıyor.

X470 GAMING PRO CARBON AC

Oyunda tarzınızı yansıtmaya hazır olan X470 GAMING PRO CARBON AC, CARBON tasarımının özelliklerini MSI CARBON anakartlarından alıyor. Bunun yanında birçok benzersiz özellik ve teknolojiyi de barındırıyor.

Mystic Light ve Mystic Light Extension

Milyonlarca renk ve 17 LED efekti ile akıllı telefon, tablet veya Windows PC üzerinden kontrol edebileceğiniz Mystic Light, pırıl pırıl RGB deneyimini geliştiriyor. Ayrıca Corsair, Cooler Master, Kingston gibi dünyanın en büyük donanım üreticilerine ait klavye, fare ve kulaklık gibi cihazların MSI anakartlarla senkronize olmasını sağlıyor.

AMD Turbo USB 3.1 Gen2

AMD USB çözümü ile güçlendirilen AMD Turbo USB 3.1 Gen2, MSI anakartlarda daha önce görülmemiş bir USB hızı, kesintisiz bağlantı ve kararlılık sunuyor. MSI’ın özel X-Boost desteği ile cihazlarınız artık çok daha yüksek transfer hızları için optimize olabilir.

Audio Boost 4 ile Nahimic 3 ve Voice Boost bir arada

Audio Boost 4 ve Nahimic 3 sayesinde MSI anakartlar, üstün kaliteli ses bileşenleri ve izole ses devresi kullanarak yüksek ses kalitesi sunuyor. Ekstra bir kapak ve altın ses konnektörleri sayesinde ses sinyali en saf hali ile iletiliyor. Voice Boost özelliği, ses şiddetini otomatik olarak ayarlayarak oyun seslerinin sesli iletişimle karışmasını engellemek amacıyla dengeyi sağlıyor.

DİĞER GAMING ÖZELLİKLERİ

Core Boost

Optimize edilen güç tasarımı ile MSI anakartlar işlemciye son derece kesin, çok daha hızlı ve tamamen saf bir güç iletimi sağlar. Core Boost, çok çekirdekli işlemcilerde mükemmel koşulların sağlanmasına yardımcı olur.

DDR4 BOOST

Bellek devrelerinin tamamen izole edilmesi ile DDR4 Boost maksimum kararlılık ve performansı garantiler. DDR4 Boost ile gelen teknolojik geliştirmeler, yüksek bellek hızlarında diğer markalara göre daha yüksek kararlılık sunar.

MODEL LİSTESİ

X470 GAMING M7 AC
X470 GAMING PRO CARBON AC
X470 GAMING PRO CARBON
X470 GAMING PLUS
X470 GAMING PRO