AMD, Ryzen 7 2800X İşlemcisini Sonraya Saklıyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

AMD, bir sonraki Ryzen 7 işlemcisini Intel’in 8 çekirdekli işlemcilerinin karşısına çıkaracak.

Ryzen serisi işlemcilerin yeniden sağlam bir rekabet ortamı oluşturmasıyla birlikte, Intel de çeşitli önlemler almak için çalışıyor. Bir süredir Intel’in son tüketiciye yönelik işlemcilerinde 8 çekirdeğe geçiş yapacağı konuşuluyor. AMD de Intel’in bu hamlesini karşılamak için planlarının hazır olduğuna işaret etti.

AMD’nin yeni işlemcileriyle ilgili dedikodular arasında Ryzen 7 2800X modeli bulunuyordu. Fakat böyle bir model resmi olarak duyurulmadı ve piyasaya çıkmadı. AMD’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Jim Anderson, 2. nesil Ryzen ailesine daha da hızlı bir işlemcinin eklenebileceğini söyledi.

Şimdilik Ryzen 7 2700X’ten daha hızlı bir işlemciyi piyasaya sürmenin gereksiz olduğunu söyleyen Anderson, Intel’in bu işlemciye vereceği cevaba göre Ryzen 7 2800X’i çıkarabileceklerine işaret etti. Yani AMD elindeki tüm kartları açıkça oynamak yerine, rakibinin ne yapacağını görmeyi bekleyecek.

2. nesil Ryzen’lerle de iyi bir iş çıkaran AMD, aynı zamanda Intel’in gelecek hamlelerine de hazırlıklı olduğunu gösteriyor. Bundan 2 – 3 sene önce böyle bir durumla karşılaşmak pek de mümkün değildi. İki işlemci üreticisi arasında yeniden ciddi bir rekabetin doğması, elbette en çok tüketiciye yarayacaktır.

Video: AMD Ryzen 7 2700X İncelemesi…