Red Alert Online Resmen Duyuruldu

In Haber, Mobil, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Tencent tarafından geliştirilecek olan oyun, iOS ve Android platformlarında yayınlanacak.

RTS oyunları tarihinin en başarılı oyunlarından bir olan Red Alert 2, Westwood Studios tarafından geliştirilmişti. Westwood’un kapanmasından yıllar sonra Electronic Arts serinin 3. oyununu ve ek paketini yayınlamıştı. Fakat bu yeni oyunlar Red Alert 2 efsanesini sürdürmekten oldukça uzaktı.

Şimdi ise Tencent yeni bir Red Alert oyunuyla karşımıza çıkıyor. Red Alert Online isimli oyun, mobil platformlar için geliştiriliyor. Tencent oyunun duyurusuyla birlikte bir de fragman yayınladı. Fragmanda Kirov’lar, Apocalypse’ler ve Red Alert 2’nin ünlü karakteri Yuri görülüyor.

Fragmanın YouTube’daki beğeni oranı ise son derece düşük. Oyuncular, Red Alert serisinin akıllı telefonlara gelmemesi gerektiğini söylerken, bunun yerine PC’ler için bir Red Alert 4’ün geliştirilmesini talep ediyorlar.

Bu konuda haklı da olabilirler. Zira akıllı telefon oyunlarının pek çoğu oyuncuya bir noktada “kristal” satın aldırmak üzere kurulu olan, birkaç saatte bir oyunu açıp bir şeyleri kontrol ettirmeyi gerektiren yapıda. Bu tip bir oyunun eski Red Alert oyuncularını tatmin etmesi pek de mümkün görünmüyor.

Diğer taraftan Tencent’in PUBG’nin mobil sürümünü başarıyla geliştirdiğini de göz ardı etmemek gerek. Red Alert’ın mobil sürümü geliştirilecekse oyun doğru ellerde olabilir. Peki Red Alert’ın mobil sürümü olmalı mı? Kafalardaki asıl soru işareti bu.