İstanbul Üniversitesi Amatör Astronomlar Kulübü Geleneksel Mayıs Etkinliği Duyuruldu

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Amatör Astronomlar Kulübü’nün bu sene 27.si düzenlenecek olan “Mayıs Etkinliği” için tarih belli oldu.

Geleneksel hale gelen ve 1991 yılından beri her yıl Mayıs ayında düzenlenen etkinlik bu yıl 7-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Yaklaşık 2500 kişilik katılımcı ile yıl içindeki üniversite kulüp faaliyetlerinin en kapsamlısı olacak. Bu etkinlik herkese hitap eden, katılımcıların gökbilimle buluştukları eğitici ve öğretici bir astronomi şenliğidir.

Şenlikteki etkinlikler gündüz programı ve akşam programı olmak üzere 2 farklı zaman diliminde gerçekleşecek. Gündüz programında çoğunlukla okul ve eğitim kurumları ağırlanacak.

Bu programlarda çocuklar ve gençler için hazırlanmış atölyeler, Fen Fakültesi bünyesinde bulunan İÜ Gözlemevi gezisi, planetaryumda gösterimler, bölüm öğrencilerinin ilgi çekici sunumları ve Güneş gözlemleri yer alacak.

Akşam programında ise değerli akademisyenlerin, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin seminerlerine ve canlı konser eşliğinde gece gözlemine yer verilecek.

Bu sene 7-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Geleneksel Mayıs Etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki bağlantıdan etkinlik sitesini ziyaret edebilirsiniz. Etkinlik programı ise aşağıdaki gibidir: