Star Wars: Jedi Challenges İçin Yeni Oyun Modları Geldi

In Bülten, Haber by Berker Güngör1 Comment

Star Wars tutkunları, Lenovo ve Disney imzasını taşıyan arttırılmış gerçeklik ürünü Star Wars: Jedi Challenges oyununda yeni özellikle birlikte ilk kez çok oyunculu modda ışın kılıçlarını tokuşturabilecek.

Işın kılıcı Düello Modu (Lightsaber Versus Mode) adıyla sunulan özellik güncellemesi, ürünün piyasaya sürüldüğü Kasım 2017’den bu yana sunulan ikinci ücretsiz güncelleme oldu. Işın kılıcı Düello Modu , App Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz yüklenebilen Star Wars: Jedi Challenges uygulamasında yer alıyor.

Alanında bir ilk olan Star Wars: Jedi Challenges, 2017’nin sonunda piyasaya sürülmesinden bu yana filmin hayranları, efsanevi kötü karakterleri Kylo Ren ve Darth Vader’a karşı adeta bir Jedi gibi savaşma imkanı ve keyfini yaşatıyor. Hayranların yoğun talebi üzerine sunulan yeni çok oyunculu mod; akıllı telefonla çalışan Lenovo Mirage AG başlığı, Işın Kılıcı Kumandası, Takip ışığı teknolojisi ve uyumlu bir akıllı telefonu olan iki oyuncunun aynı odada artırılmış gerçeklik deneyimi ile ışın kılıcı savaşları yapmasını sağlıyor. Oyuncular, birbirlerinin ışın kılıcını artırılmış gerçeklikte görerek aynı anda karşılıklı ilk kez oyun oynayabiliyor.

Işın Kılıcı Düello modunda oyuncular, ne zaman ve nerede karşı tarafın engelleneceği, karşı tarafın kılıcından kaçılacağı ve vuruşa geçileceğini gösteren görsel ipuçlarıyla yönlendiriliyor. Oyuncular savaşırken, oyunculardan biri zafer ilan edene kadar oyunun zorluğu artıyor. Yapılması gereken çok basit, her oyuncu, aynı kablosuz ağ üzerinden internete bağlı olan uyumlu akıllı telefonuna Star Wars: Jedi Challenges uygulamasının en son sürümünü yüklemeli.