Star Wars Jedi Challenges Oynadık: Lenovo Game On Buluşması

In Makale, Video by Ali GüngörLeave a Comment

4 Mayıs Star Wars Günü’nde, güç sizinle olsun! Lenovo Game On’da gerçekleştirdiğimiz Technopat 3 Mayıs Star Wars Buluşmasında Jedi Challenges oynadık ve bol bol sohbet ettik…

4 Mayıs Star Wars Günü adını İngilizce bir kelime esprisinden alıyor ama artık ciddi ciddi dünya çapında kutlanıyor. “May The Fourth Be With You” 4 Mayıs tarihini işaret ediyor ve telaffuz olarak Star Wars filmlerinin meşhur repliği “May the force be with you” yani “Güç seninle olsun” anlamına geliyor.

Star Wars sevenleri biz de bu yüzden 3 Mayıs’ta Technopat İstanbul buluşmasına davet ettik. Kayıtlı etkinlikte, etkinlik için özel olarak Vodafone Park’ta yer alan, Beşiktaş JK ve Lenovo ortaklığında kurulan Lenovo Game On hazırlandı. Burası özel bir etkinlik ve turnuva alanı diyebiliriz. Detaylı bir açıklamayı ilk etkinlik duyurusunda da sizlerle paylaşmıştık:

Technopat 3 Mayıs Star Wars Buluşması Lenovo Game On’da!

Etkinlik duyurumuz:

Etkinlikten canlı yayınımız:

Aysun Karabıyık Sarıkaya Röportajımız:

Doğukan Baytekin Röportajımız:

Ayrıca daha önce yurtdışında tanıtılan Lenovo Mirage AR Headset, Türkiye’de ilk kez halka açık bir etkinlikte denenmiş oldu. Technopat okurları, izleyicileri artırılmış gerçeklikte Star Wars Jedi Challenges oyununu oynadılar.

Etkinliğe gelen okurlarımızı karşılayıp sohbet ettik. Sorularını yanıtladık. İkramlarımızın ardından Jedi Challenges oynamaya geçtik. Lenovo Jedi Challenges, Lenovo Mirage AR Headset arttırılmış gerçeklik kitini kullanan bir oyun. Star Wars evrenindeki karakterlerle ışın kılıcı şeklindeki kontrolcünüzü kullanarak düello yapabiliyorsunuz. Yine aynı oyun içerisinde holografik satranç ve holografik strateji alt oyunları da bulunuyor. Biz tabii ki ışın kılıcı dövüşlerini denedik.

Star Wars: Jedi Challenges İçin Yeni Oyun Modları Geldi

Yine etkinlik içerisinde etkinliğimizin ev sahibi olan Lenovo yöneticileriyle de röportaj gerçekleştirdik. Ayrıca videomuz gelecek.

Artırılmış gerçekliğin ötesinde mekandaki Lenovo Legion serisi masaüstü ve dizüstü oyuncu bilgisayarlarını, Xbox konsolları da denedik.

Etkinlikte hep beraber güzel vakit geçirdik ve gelecek etkinliklerde neler yapılır bunları konuştuk. Technopat ekibi olarak katılanların da, katılamayıp videomuzdan fikir sahibi olanların da iyi vakit geçirmelerini dileriz.

Bütün katılımcılara, Lenovo ekibine, Lenovo Game On ekibine de bu etkinlikteki çalışmaları için teşekkürler. Yeniden buluşmak üzere, güç sizinle olsun!