Tencent, Resmi PUBG Mobile Emülatörü Yayınladı

In Haber, Mobil, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Mobil sürümün PC oyuncuları tarafından oynanmasına çözüm bulamayan Tencent, kendi emülatörünü çıkardı.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda PUBG’nin mobil sürümü yayınlandı. Başarılı bir şekilde akıllı telefonlara aktarılan oyunun en büyük problemi, Android emülatörü sayesinde oyunu PC başında, klavye ve fare ile oynayan oyuncular oldu.

Dokunmatik ekranda hedef almanın klavye ve fare ile hedef almadan çok daha zor olması sebebiyle mobil oyunu PC’de oynayan oyuncular, telefonda oynayanların keyfini kaçırıyordu. Tencent de bu durum için bir çözüm geliştirdi. Mobil PUBG’yi PC’de oynamak için özel bir emülatör geliştiren şirket, bu emülatör sayesinde mobil oyuncuları PC oyuncularından ayıracak.

PUBG, böylece PC’den mobil sürüme port edildikten sonra, mobil sürümünün PC’de çalışması için resmi bir emülatöre sahip olmuş oldu. Bu noktada bir hatırlatma yapalım; PUBG’nin PC sürümü ücretli, mobil sürümü ise ücretsiz.

Kısa sürede geliştirilen emülatör, şimdilik açık beta sürecinde. İsteyen kullanıcılar aşağıdaki linki takip ederek emülatörü bilgisayarlarına kurabilir. Ya da gerçek PC tecrübesi sağlayan orijinal PUBG’yi satın alabilir.

PC’den mobil cihazlara portlanan mobil PUBG’yi tekrar PC platformuna döndürme emülatörünü indirmek için tıklayın.