Hearthstone’a Denge Güncellemesi Geliyor

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Blizzard, HCT eleme maçlarının ardından oyunda bazı değişiklikler yapacak.

Blizzard’ın sevilen kart oyunu Hearthstone, geçtiğimiz haftalarda Witchwood adındaki yeni ek paketine kavuştu. Oyuna 135 tane yeni kart ekleyen Witchwood, beraberinde denge problemlerini de getirdi.

Kobolds and Catacombs’ta eklenen Spiteful Summoner, desteden rastgele bir spell kartı çekerek o kartın manasıyla eşdeğer bir manada rastgele minyon çağırıyor. Bu kart, genellikle desteye yalnızca 10 manalık spell kartları eklenerek kullanılıyor.

Witchwood ile birlikte çok sayıda 10 manalık minyon (C’thun, Yogg Saron vs.) Standard modundan düşürüldü ve geriye çok az sayıda 10 manalık minyon kaldı: Deathwing, Tyrantus, Sea Giant ve Ultrasaur. Bu da 6 manaya board’a en kötü ihtimalle toplam 12 – 12’lik minyonların inmesi anlamına geliyor.

Carnivorous Cube ise hali hazırda Warlock’un elinde Doomgaurd’lar ve Voidlord’ar sebebiyle problem yaratırken, şimdi de Druid’ler tarafından tercih edilmeye başladı.

Baku the Mooneater kartı ise Paladin’in deck’lerinin en güçlü deck’ler arasında ilk 3 sırayı komple kapatmasına sebep oldu. İnanılmaz bir board baskısı sağlayan Baku the Mooneater, oyuncuların büyük çoğunluğunu Paladin oynamaya itti.

Diğer taraftan Wild modunda tüm kartları 5 manaya sabitleyen Naga Sea Witch‘in, belirli koşullara göre manası düşen Giant kartlarının 0 mana karşılığında board’a sürmeye imkan tanıması sebebiyle büyük tepki topluyor.

Öyle ki, bir Hearthstone oyuncusu bu kart düzeltilene kadar Reddit’te günlük reklam kampanyası başlattı. Her gün bu kartın “bozuk” olduğunu vurgulayan reklamını yayınlayan kullanıcı, diğer oyunculardan da büyük destek aldı.

Blizzard, denge güncellemesini HCT eleme maçlarının ardından yayınlayacak. Maçlar Mayıs ayının sonunda tamamlanacak. Dolayısıyla güncellemeyi Haziran’ın ilk haftasında bekleyebiliriz.