Apple iPhone SE 2, iPhone SE’den Küçük Olacak

In Haber, Mobil by Ruşen GöbelLeave a Comment

Bir ekran koruyucusu üreticisi, yeni telefonun bazı sırlarını ele verdi.

Apple’ın küçük ekranlı telefon tercih eden kullanıcıları hedef alan SE serisine yeni bir üyenin ekleneceği konuşuluyor. Dedikodular, yeni iPhone SE 2’de de iPhone 5 tasarımının korunacağı yönündeydi. Hatta bu iddiayı savunan bazı çizimler paylaşılmıştı.

Ortaya çıkan yeni görsel ise daha farklı bir tasarıma işaret ediyor. iPhone için ekran koruyucusu üreten bir şirket, hazırlanan ürünlerinden birinin fotoğrafını paylaştı. iPhone SE ile yan yana yerleştirilen ekran koruyucu, iPhone SE 2’nin daha küçük olacağını gösteriyor.

Telefonun üst kısmındaki çentik ise akıllara SE 2’nin iPhone X tasarımına sahip olabileceğini getiriyor. Bildiğiniz üzere iPhone X, Apple’ın ilk dar çerçeveli telefonuydu. Üst kısmında çentik olması ve alt tarafta fiziksel buton için herhangi bir alan bulunmaması, iPhone X tasarımını doğrular nitelikte.

Ekran koruyucunun alanı iPhone SE’den biraz küçük olsa da, SE 2 ekran boyutunun SE’ye göre daha büyük olması olasılığı bir hayli yüksek. iPhone SE 2 son derece kolay kavranan, aynı zamanda geniş ekranlı bir akıllı telefon olabilir.

Ekran koruyucunun boyutlarının 121,04×55,82 mm olduğu söyleniyor. Bu ekran koruyucunun ekran ile bire bir aynı boyutta olduğunu varsayarak yaptığımız kabaca hesapta, telefonun ekran boyutunun yaklaşık 5,2 inç olduğu sonucu çıkıyor.