Anasayfa Haber Outlast 3, Önceki Oyunlardan Farklı Olacak

Outlast 3, Önceki Oyunlardan Farklı Olacak

Yapımcı Red Barrels şirketinin kurucu ortağı, Outlast 3 hakkında bazı bilgiler paylaştı.

2013’te piyasaya çıkan Outlast, son yılların en korkutucu oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Sessiz bir ortamda bir anda gürültülü bir şekilde yaratığın fırlaması, camların kırılması ve benzeri ürkütücü sahneleri barındıran oyun, korku türünü seven oyuncular tarafından bir hayli beğenilmişti.

Oyunu geliştiren Red Barrels şirketinin kurucu ortağı Philippe Morin, Outlast 3 hakkında konuştu. Outlast 2’nin 15 milyondan fazla sattığını söyleyen Morin, Outlast 3’ün ilk oyundan farklı olacağını söyledi.

Geliştirmekte oldukları Outlast 3 için çok sayıda farklı planlarının olduğunu söyleyen Morin, oyunun oynanışında ne gibi farklılıklar olacağı hakkında net bir bilgi vermedi. İlk 2 oyun ağırlıklı olarak saklanmakla geçiyordu ve düşmanlara saldırmak mümkün değildi.

Eğer oynanışta değişiklik yapılacaksa, bu iki detaydan en az birinin değişmesini beklenebilir. Tabii yapımcıların oyunun genel tarzını tamamen değiştirmesi ve mesela FPS türüne yönelmeleri de söz konusu olabilir. Belki E3 fuarında Outlast 3 hakkında daha fazla bilgi yayınlanmasını umabiliriz.